Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Az állatorvos foglalkozik...

Az állatorvos foglalkozik vadon élő madarakkal? (többi lent)

Figyelt kérdés

Reggel mentem ki az udvarraés láttam hogy a szarkánk aki évek óta a fánkon él nem tud repülni, megnéztem közelebbről és el van törve a szárnya. Szerintetek áltorvos foglalkozik ilyennel? Meg szeretném szegényt gyógyíttatni mert már annyira megszerettem :D minden évben ide tojja a fiókáit. A kedvencem az amikor a fiókái még allig tudnak repülni és csak körözgetnek a fa körül :D


És ha az állatorvos meggyógyítja szegény szarkát utána hazahozhatom vissza? Egyébként magam készítettem neki egy kisebb faházat ahova teszek neki kaját és puhább cuccokat, télire vagy ha esik az eső :D



2016. aug. 22. 04:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, foglalkozik. Neki úgymond kötelessége foglalkozni azzal, amit te odaviszel... Persze pénzért
2016. aug. 22. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A pénz nem lenne probléma csak szegény kis állat gyógyuljon meg :D egyébként rafinált :D mikor kiakasztom a ruháim szárítani lelop párat és a fészkét luxusítja vele, sőt még a kábeleim is lopja meg a drótjaim:D multkor kinthagytam a kajám az udvaron a hintaágyon és ellopta :D
2016. aug. 22. 06:09
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Egy szarka?

Pont egy szarkát akarsz megmenteni?

Egy fészekrabló, tolvaj madarat?

Ha nagyon érdekel, ott a vad madár kórház.


Édeset és sósat meg ne adjátok már madaraknak! Nem jó nekik.

2016. aug. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem adtam se éseset se sósat :D azért szeretném a szarkám meggyógyítatni mert sok ideje él már velünk és hangulatot adnak a fiókái meg maga a pár egy kertesházhoz
2016. aug. 22. 06:40
 5/10 anonim ***** válasza:
Szép dolog hogy segíteni akarsz rajta. Állat orvos biztosan segít. Nekem is van egy szarkám, kézzel magam neveltem :)
2016. aug. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy "tolvaj" madár. Egy állat nem akar rosszat tenni, nem gonosz, nem bűnös. Teszi, amit az ösztönei diktálnak.


Ami a fészekrablást illeti: a kis aranyos mókuska is fészekrabló. Még a feketerigó vagy a cinege is megeszi más madarak magatehetetlen fiókáit, ha alkalma nyílik rá. Az állatok ilyenek, a természetben ilyen az élet. Nem tudnak tálcás, fóliázott kaját venni maguknak a teszkóban, ez van :)

A szarka és minden más madár is a természet része, és megvan a maga szerepe a dolgok egyensúlyában.

És ha már fészekrablás: akkor mi van az emberekkel, akik sok-sok millió tyúktojást megesznek évente :):):)

Ajánlom amúgy a Madártani Egyesületnek ezt a cikkét:

[link]


Kérdező, szerintem nagyon szép tőled, hogy segíteni akarsz a szarkán. Állatorvos is foglalkozik vele, csak olyat keress, aki ért a madarakhoz. Vagy vannak madármentő állomások is, ahol szintén tudnak segíteni a madáron, szerintem ezeket akár a MME oldalán megtalálod:

[link]

akár rá tudsz keresni a neten.


Sok sikert, és jobbulást a madárnak.

2016. aug. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Úgy megcsinálni, hogy repülni is tudjon majd, én Dr.Dérin kívül nem láttam orvost Magyarországon. Bár lehet van, nem tudok róla. Velőúrszegezés stb. Ha nem vagy túl messze elvihetnéd a Madárkórházba, bár onnan nem biztos hogy elhozod. Fizess neki, mint páciens, vagy adományozz.

Ami crucial az az idő. Minél később kerül sor a műtétre annál keveseb az esélye. Bár lehet csak kötözni kéne. Érdeklődhetsz az állatorvosi egyetemen is, ott nem tudom hogy mennek a dolgok

2016. aug. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Elmentem az állatorvoshoz(jó barátom, tudom hogy foglalkozik ilyenekkel) és bekötözte meg csinált vele ezt azt és azt mondta 2-3 hét és visszaengedhetem addig is csináltam neki egy otthonos kis helyet(ahol örömmel van) :D
2016. aug. 22. 14:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Mint írtam és 0 pontot kaptam, vad madár kórház

Erre keress rá.

2016. aug. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Madarakhoz nem ért akármilyen állatorvos, olyanhoz kell menned, aki ún. egzotikus állatokkal is foglalkozik. Ez nagyobb állatkórházakban lehet, vagy az Állatorvosi Egyetemen, az Egzotikus osztályon.
2016. aug. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!