Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi lehet a baja? Mit tegyek?

Mi lehet a baja? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Remélem valaki tud segíteni.. :(

Hullámos papagájom van és valami baja lehet. remegteti nagyon a szárnyait, a jobb szemét ki se nyitja (a bal oldali szeme nyitva), repülni se repül (olyan mintha nem mennem neki) és furán viselkedik. Persze gondoltam rá, hogy vigyük állatorvoshoz de most hirtelen nem tudjuk elvinni ezért kérdezem hogy ti tudtok e segíteni. :/



2016. júl. 26. 13:47
 1/6 A kérdező kommentje:
Olvastam eddig utána interneten, hogy mi lehet vele, de még semmi használhatót nem találtam.
2016. júl. 26. 13:50
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát nem vagyok nagy papagájos, de így látatlanban azt mondanám, lehet valami fertőzést kapott el. (feltéve ha nem fizikai sérülés érte) A szemén van valami váladék, vagy felrakódás? és honnan tudod, hogy nem megy neki a repülés? próbál felszállni, de nem tud? eszik amúgy? mióta ilyen az állapota? nem érte/érhette baleset?
2016. júl. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem látok váladékot a szeménél. Amikor leesett úgy mond a ketrec aljára a papagáj akkor nem repült, utána úgy sétált el a ketrec oldalához, és a csőre segítségével mászott fel az oldalára, majd egy fa darabra. Ma vettem észre ezt rajta, kb 1 órája, tegnap még nem tünt fel hogy lenne baja. 1-2 hete volt egy nagyon nagy vihar itt de azután nem volt bajuk (mert van egy társa, ő jól van most). Gondoltunk rá hogy szél nekifújta a ketrecnek stb, de tök jó idő van már egy két napja itt.
2016. júl. 26. 14:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Tehát leesett a ketrec aljára és azóta van ilyen állapotban? Mert akkor ez fizikai trauma, ezen egy röntgen tudna csak segíteni, hogy megnézzék mi a konkrét baja. Eltörhetett a szárnya, akár belső vérzése is lehet. Akárhogy is, erre házi praktika nincs nagyon, ha eltört valamilye, akkor rögzíteni kell, de ezt rtg nélkül nem lehet (főleg internet elől) megmondani..
2016. júl. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem kkor lett a baja, csak akkor vettem észre, hogy repülni nem tud, már az előtt is remegett.
2016. júl. 26. 14:54
 6/6 anonim ***** válasza:

Ami jellemzően csak egy szemen jelenik meg először, az ornitózis is lehet. Gubbaszt, nehezen lélegzik, esetleg megya hasa, étvágytalan? Ezek lehetnek még tünetei. Mindenképp karanténba tenném, és az ornitózis emberre is veszélyes(belélegzett ürülék porával, tollkorpával, cseppfertőzéssel terjedhet) maszk, kézmosás, fertőtlenítés szükség (természetesen antibiotikummal tökéletesen gyógyítható. Ha gyáltalán ez van!

Mi itt látatlanban nem nagyon tudunk konkrétat mondani. Tehát állatorvos, tenyésztő.

Ha kezelést kap, a társát is kéne, ha fertőző betegsége van. Nem tudom mit kell elképzeljek a remegteti a szárnyait résznél. Esetleg borzong? Vagy idegrendszeri tünet(kétlem)?

Na szóval orvos.

2016. júl. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!