Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Tudnátok kezdő-pintytartásban...

Tudnátok kezdő-pintytartásban segíteni?

Figyelt kérdés

Nagyon-nagyon szeretem a madarakat. Először hullámos papagájon gondolkoztam, de azt olvastam azzal napi szinten kell órákat foglalkozni, amit sajnos a jövőben az egyetem mellett nem áll majd módomban megadni nekik. Ezért gondoltam valami kevésbé "személyes" madárkára, szóval a pintyekben. 3db sirálykára gondoltam.


Amit biztosítanék nekik:

- Napi kaja-vízcsere

- Heti szintű takarítás

- Viszont kiengedni csak hétvégén engedném ki őket ha muszáj a kalitkából, hétköznap a tanulás mellet nem lenne időm madarat kergetni a szobában. Babusgatni annyira nem tudnám őket. Ajánlanátok nekem így pintyet?


Három kérdést szedtem össze:


1.

Kinéztem a kisállat-kereskedés legnagyobb kalitkáját. Olyan "felsőpolcos-kalitkát" ami még nem túl-túl nagy, de megnézni rendesen már nem tudod ha csak nem szivatod az eladót hogy levegye. Ha már nem repkednek csak heti kétszer, akkor ebben kapjanak jót. Már gyűjtök is rá.


Amit ajánlanak kaját megvenném, és szépiát a csőrüknek.


Ülőrudat vennék, meg egy kis hintát


Etető-itatót, újságpapírt alulra, és egy kis odút (ha kell)



Ezeken a felszereléseket beszezném, de kell ezeken kívül más?


2.

Aki tart pintyet, leírná hogy mi a pinty-napi rutinja? mit ad neki enni? Mit csinál még velük? Amikor kiengedi mit csinál? Hogy fogja meg? ki kell őket engedni egyáltalán?


3. Szóval ha állatkereskedésben veszem a pintyeket, akkor őket meglehet valahogyan szelídíteni? Nem kell itt irreális dolgokra gondolni, csak hogy pl rászálljanak az ember ujjára? vagy ne féljenek tőle? Anyám meg a nagyi ode lennének meg vissza <3



Szóval szerintetek érdemes lenne belevágni? Egyetem mellett lehet csináni?


+1 (bónuszkérdés) kiskutya van. Ugatni is ugat.(néha) Baj lenne vele? félnének tőle nagyon? csak mert az ágyamban alszik, ők meg a szobámban lennének.Esetleg röpködésnél?



2016. aug. 28. 00:01
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

"Nagyon-nagyon szeretem a madarakat."


Mármint élethosszig bezárni egy kalitkába? És néha megreptetnéd pórázon? És amikor fütyörészik vagy dalol, akkor honnan tudod, hogy nem segítségért kiált?

2016. aug. 28. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat ha számodra kifogásolható a kérdésem :( Remélem valaki segít aki szerint ez nem akkora bűn.(megjegyezném, hogy ezek az állatok évszázadok óta domeszikáltan élnek, van néhány ami meg sem élne a vadonban)
2016. aug. 28. 21:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Meg még tudod, mit csinál az ember évszázadok óta? A tengereket, erdőket irtja, a vadállományt ritkítja, a földet terméketlenné teszi.


Lehet, hogy a múlt században trendi volt, de 2016-ban inkább azon kéne agyalni, hogy mi mit tehetünk a további rombolással szemben ahelyett, hogy kedvtelésből nyomorult életeket még nyomorultabbá teszünk - szerintem.


De tényleg ezt jelenti ma állatbarátnak lenni, hogy bezárjuk egy ketrecbe vagy szobába életfogytig az állatot? A szeretet kinyilvánítására más módok is vannak ám. Amúgy meg az állatokat nem szeretjük, hanem tetszenek nekünk, és ezért magunkhoz akarjuk láncolni őket. Csak ugye őket is meg kéne előbb kérdezni, vagy mi... De mindegy, gondolom, egy darab kőnek beszélek.


Léteznek madárkertek, madárházak, ahol nagyobb területen változatosabb fajokat lehet megfigyelni. Élményekkel gazdagabban lehet hazatérni, mint otthon etetgetni egy szerencsétlen lényt.

2016. aug. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne is törődj a többi válaszolóval?ők is emberek ugyanezt a kártékonykodást végzik csak úgy látszik nem fogták még fel!!A lényeg hogy eldöntsd milyen pintyet akarsz tartani,vannak a zebrapintyek,olcsók,szépek,könnyen szaporodnak,igénytelenek,van a rizspinty,gould amandina,sirályka pinty...Nem kell nekik nagy hely,inkább sok rúd,mindenféle elágazós botok amin egész nap ugrálhatnak,nem kell kiengedni se mert sokkot kapnak.A fő eleségük a köles,vörös,sárga,fehér...,ehez adhatsz zabot,fénymagot meg eféléket.Rakhatsz be fészket is,lehet kapni kis fonott kosarakat vagy csinálhatsz te magad is nekik.Egy pontból többfelé ágazó faág az egyik sarokba felrögzítve és azt ők szépen körbefonják.Ajánlom hogy többet tarts szigorúan párokat hogy ne verekedjenek.Ha költenek akkor lágy eleséget adj nekik,erről sokat lehet olvasni.Aljzatnak rakj be sima homokot
2016. aug. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kézhez szoktatni nem lehet,mozgékony,cserfes,kis madarak,mint a verebek,állandóan szedegetnek,jár a csőrük,ugrálnak.A kutyát annyira imádni fogják hogy infarktust kapnak,hamar sokkot kapnak,nem szeretik az ilyezgetést,hinta nem feltétlenül fontos,nem az egyhejben ücsörgő madarak,a lényeg a sok minden féle méretű,vastagságú akár egész vékony ágak elhelyezése
2016. aug. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Akkor azt javaslod egyáltalán ne is engedjem majd ki őket? (sirálykák)
2016. aug. 31. 01:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem bizony,picik,repkednek minden felé ha tudnak,mert ezek általában még azt se tudnak rendesen,a sirályka meg jó döntés,szép kis madár
2016. aug. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!