Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A fiú hullámos papagájom nem...

A fiú hullámos papagájom nem akar szelídülni. Kb. egy hete van nálam ha benyúlok nyugtalanul röpköd! Hogyan szelídítsem meg?

Figyelt kérdés
2016. szept. 2. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Légy türelmes, ne akard megfogni, ha nyugtalan. Te adj neki enni, nyugodt hangon beszélj hozzá, ha kiengeded a szobába röpködni, hagyd, hogy magától menjen vissza a kalitkába. Legyenek játékok a kalitkában, így magától is tud játszani és te is tudsz játszani vele pl. úgy, hogy a kalitka rácsain kívülről megrázod a csengő zsinórját. Ha már nem annyira ideges, próbáld ráléptetni az ujjadra úgy, hogy a kinyújtott ujjadat a mellkasa elé tartod.
2016. szept. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

napról napra közeledj a kalitkához (!)

kíváncsiak, de azzal, hogy üldözted egy hétig, eléggé meghosszabbítottad a szelidülés folyamatát.

kedvenc csemegjét nyomd a rács közé(alma pl). márnap óvatosan tartssd oda, és nézd meg elfogadja-e a kezedből. ha elfogadta(napok), lassan megpróbálhatsz benyúlni a kalitkába, és megvárni amíg odajön elvenni. ez megint többnapos dolog. szóval valami ilyesmi.

kiengedni csak akkor, ha már megszokta a helyiséget.

2016. szept. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Moon_Walker ***** válasza:

Ne legyenek benne játékok.

meghal a csengő nikkelezésétől, a tükörtől meg behülyül.

tegyél inkább bele létrát hintát természetes faágat stb.


egy hétig ne vegyél róla tudomást, csak sokat tartózkodj egy légtérben vele. aztán fokozatosan többet ücsörögj a kalitka mellett, olvass, vagy akármi.

fürtös kölessel le tudod majd kenyerezni, a végénél benyújtod és messzitől csipegeti.

egyre rövidebben fogod majd a fürtöskölest, és majd a kezedet egyre beljebb tolod, hogy kénytelen legyen rárepülni a karodra.

ha ez megvan, akkor fakanálnyélre fokozatosan elkezdheted ráültetni.

2016. szept. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Moon_Walker ***** válasza:
ja és fontos, hogyha csípéssel ijeszt, mert általában nem csíp meg, csak visítva odateszi a csőrét, ne rántsd el a kezed, mert ekkor pozitív visszacsatolást adsz. ne vegyél róla tudomást.
2016. szept. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
31%
Verd ki neki. A fiúk attól megnyugszanak. :-))
2016. szept. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 BonBon2000 válasza:
Szia!Nekem is van egy fiú hullámos papagájom!Én úgy csináltam,hogy vettem ilyen magos-mézes karikát,és letörtem belőle egy egy darabkát.Ezekkel a darabokkal oda nyúltam a kalitkához és egyre közelebb jött!
2016. szept. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!