Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A madarak hogyhogy nem szoktak...

A madarak hogyhogy nem szoktak sose nekimenni az embereknek?

Figyelt kérdés
volt már hogy alig pár centire repült el mellettem, de érdekes módon sose jött nekem, ezt hogy csinálják?

2016. szept. 26. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyitva van a szemük, nyilván ők se akarják összetörni magukat. Sajnos van, hogy autónak, motorosnak nekirepülnek, valószínűleg azért, mert az gyorsabb, mint egy gyalogos.
2016. szept. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
csak mert belegondoltam hogy azért nem repülnek lassan, és ha jön velem szembe a madár, megnézi hol tud elmenni, de esetleg eszembe jut hogy jön a buszom és futni kéne, akkor az ilyen hirtelen változást mennyire tudják kezelni, van-e ilyen jó reflexük meg minden
2016. szept. 26. 22:38
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mi is ugyanúgy kitudjuk kerülni az akadályokat futás közben.
2016. szept. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már jött galamb, veréb és denevér is.
2016. szept. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3

ez igaz, de ha egy öreg nénike kilép eléd az utolsó másodpercben amikor épp rohansz, nem valószínű hogy ki tudod kerülni

2016. szept. 27. 09:54
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A szárnyukkal+farkukkal gyorsabban tudnak manevrálni mint mi közönséges halandók, ügyesebbek, gyorsabbak.

Egyszer azt hittem, hátból megdobtak baseball labdával, de egy veréb volt, egy óriási darab kenyeret vitt, és nem látott tőle:) mindketten meglepődtünk:)

Sajnos az autókkal már nem ez a helyzet. el sem tudom képzelni hány madarat nyírnak ki a világon egy nap, ha csak én egyedül naponta látok 5-6 halottat az utakon..

2016. szept. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Több képet lát másodpercenként az ő szemük mint az emberé így nekik lassabb a világ ha jól tudom.

Másrészt a repüléshez rendkívül gyors agy kell mármint reakcióképesség,információk feldolgozási sebessége,stb szóval az utolsó pillanatban történő változást is felfogják,észlelik.

Gondolj csak bele hány madárfaj repül hatalmas csapatokban... ezen képesség nélkül egymásnak mennének. Így viszont észlelik hogy a körülöttük repülő társaik merre mozognak és ahhoz igazodnak.


Ettől eltekintve viszont az ember által létrehozott nagyon gyorsan mozgó dolgok sajnos gyakran végzetes találkozás jelentenek a számukra. Pl. az autók előtt csipegető galamboknál szoktam látni hogy mindig fölfelé repülnek de az autó túl gyors és főleg túl magas ahhoz hogy időben biztonságos magasságba érjenek... sokszor tényleg csak az utolsó pillanatban menekülnek meg.

2016. szept. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!