Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért etetik a galambokat a...

Miért etetik a galambokat a városokban? Egyik ismerősöm galamboktól kapott el papagálykórt. Nem kéne bírságolni, aki ilyent csinál?

Figyelt kérdés

2016. okt. 24. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Az ember a baktérium által megbetegített szárnyas szétporladt ürülékének belégzése útján fertőződik meg.

A betegség szárnyasokkal foglalkozó emberek közt foglalkozási ártalomnak tekinthető.


Nagyon ironikus reagálás:


Szagolgatta a galambszrt?

Vagy galambokkal dolgozik?

Szóval, aki eteti a galambokat, az egy roh@dék?

Irtsuk ki a galambokat?

De akkor már az összes madarat irtsuk ki.

Ja és senki ne etesse a madarakat, mert a végén még megfertőződik! Vagy más fertőződik meg és ezáltal közvetetten felelős a másik megfertőződéséért!

2016. okt. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

#1:


"Magyarországon csak Budapesten tilos a galambok etetése, a fővárosi köztisztasági törvény alapján pénzbírsággal sújtható, akik eleséget szór nekik.

Bécsben, Budapesthez hasonlóan, tilos eleséget juttatni a városi madaraknak, a jelszó, hogy aki galambokat etet, az patkányokat etet, hiszen az ürülékük kórokozókat terjeszthet. Ennek szellemében az osztrák fővárosban tízezer forintnyi bírságot szabnak ki a szabályszegőkre. Azon túlmenően, hogy a galambok fertőzéseket terjeszthetnek, az osztrák környezetvédelmi tanácsos szerint a galambetetés rosszul értelmezett állatvédelem. Az ételmaradék, illetve az emberi élelmiszerek ugyanis ártalmasak ezekre a madarakra: megbetegednek és szenvednek az ilyen táplálékoktól."


Mielőtt még elragadtatná magát, kedves turbó-madárvédő.

2016. okt. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja, nyilván jobban mintha nem lenne ennivalójuk.
2016. okt. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#1 vagyok


ironizáltam...


nem vagyok "turbó-madárvédő" ...


nem is arra gondoltam, hogy emberi kajával etessük a galambokat... vannak madárkaják

Bp-n tilos. értem

ha tilos, akkor birságoljanak, és majd abbamarad az etetés. de amíg csak mondják, és nem büntetnek, addig etetni fognak. Büntessenek. tartsák be a törvényt/rendeletet.

2016. okt. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

otthon etethet bármit.

De az hogy köztéren?

Akkor lenne fair, ha az ürüléket is vele tisztítatnák, és nem a járókelők fejére potyogna, fertőzést veszélyt is okozva.

Ja és neki kellene elföldelni is az elhullott tetemeket.

2016. okt. 24. 16:17
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Igen és a gyereket ne engedjük a homokozóban játszani mert macskaszaros és még véletlen se szeretgesse a kutyákat elvégre az se steril emellett nyírjuk ki az összes denevért mert elvétve a szárnyukról szálló portól veszettséget lehet kapni.

Az állatok nagy része kórokozó tanya. Sőt az emberek is azok.

A galambok akkor is tojni fognak ha Mari néni nem eteti őket a parkban most akkor nem mindegy hogy eteti vagy sem?

Persze sajnálom a barátodat de alapvetően nem értek egyet azzal hogy féljünk az állatoktól mert koszosak akár madár akár emlős akár dinoszaurusz az az állat. Én szeretem őket etetni sőt volt amelyikkel olyan "jóban voltam" hogy a kezemből evett és várta hogy mikor megyek arra felismert.

Azt aláírom hogy a madárszar nem higiénikus sőt a szobroknak is árt és undorító látvány de az hogy nem etetjük ezt a problémát nem oldja meg. Talál magának eldobott szendvicset vagy kukázik.

2016. okt. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

Ezt már többször megválaszoltam..

Mert betondzsungelben élnek, és akiben még maradt egy csepp emberség, természetszeretet, az ebben megnyilvánulhat. Hogy igen, galambokat etet. Mert egyéb nemigazán van. Részeg hajléktalanokat etessen?

A galambok elszaporodását is megválaszoltam, ez akkor kezdődött, mikor annyira fejlődött a posta és a technika, hogy nem volt szükség többet postagalambokra, vagy kimentek a divatból, szélnek eresztették őket. El is szökhettek páran.

Az, hogy olyan mocskosak és szemetesek vagyunk mint az ember(mert a disznó egy tiszta állat), okozza, hogy folyton találnak kaját.

Az etetése egyébként tilos, és helyesen, mert ha könnyebben jutnak élelemhez, könnyebben szaporodnak.

Csak ebben az országban senki nem gondolkodik, hanem meghall egy mondatot, ami közel áll a személyiségéhez, hogy pl. a galambok a szárnyas patkányok, és ezt hajtogatja, anélkül, hogy egyáltalán tudná, mi az a zoonózis, és milyen betegségek terjedhetnek szárnyasokról emlősökre.

2016. okt. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

De az már tényleg probléma hogy egy budapesti erkélyt és ponyvát valamint a járdát napi szinten kell lemosogatni a galamb szr miatt. Vagy az is semmiség csak szegények élhessenek már végre?

Végülis egy boltnál milyen vevőcsalogató hogy körbe van szrva galambok által....

Egy egy lakásnál ha naponta kell az erkélyt takarítani miatta.

2016. okt. 25. 11:53
 9/9 anonim ***** válasza:
45%
:D :D,ez van pesti patkányok,majd megtanuljátok hogy ha szarban éltek ez lesz a következmény,majd meglátjátok idővel nem csak galambszar fog potyogni :D,a galambokat sose lehet kiírtani,azok mindig lesznek,és én mindig etetem őket,ha mérgezéssel akarják őket írtani akkor én megyek és minden háznál lelövöm a kutyákat,ha nekik szabad nekem is :D,ha nem tetszik feljelentést is teszek :D,sok sikert a pucolgatáshoz.Csak serényen!! :D
2016. okt. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!