Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit ajánlotok, nőstény vagy...

LILI0901 kérdése:

Mit ajánlotok, nőstény vagy hím törpepapagájt vegyek?

Figyelt kérdés
A lényeg az, hogy minél bújósabb, aranyosabb, és kötelességtudóbb legyen. Elmondanám, hogy még kezdő vagyok.
2016. okt. 29. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Kötelességtudóbb??? Ezt hogy érted?

Egyébként mindkettőt, mert a papagájok társas lények, egyedül nem szabad tartani őket, csak párban vagy csapatban.

2016. okt. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam a neten, hogy ha sokat és rendszeresen foglalkozom vele kiváltom, hogy nincsen párja. Továbbá láttam a Youtube-én, hogy valaki egyedül tartja a törpepapagáját.
2016. okt. 29. 16:58
 3/6 A kérdező kommentje:

Én azt olvastam a neten, hogy ha sokat és rendszeresen foglalkozom vele kiváltom, hogy nincsen párja. Továbbá láttam a Youtube-on, hogy valaki egyedül tartja a törpepapagáját.

EZ LEHETSÉGES??? Csak, mert holnap vesszük meg a törpepapagájom, és nem szeretném, hogy rossz legyen a kedve.

Talán nem ez az a madárfaj, ami nekem való?

(Egy papagájt szeretnék, de kicsit, viszonylag halkat, és olyat, amit trükkökre lehet tanítani.)


Ha ötletetek bátran írjátok le. :)

2016. okt. 29. 18:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem váltod ki. Hozzád természetellenes fog kötődni, de ez nem jó neki.

Igen sajnos sokan tartják egyedül a papagájukat, de ne róluk vegyél példát, mert nem jó a madárnak. Minden papagájt társsal kell tartani.

2016. okt. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :)
2016. okt. 30. 05:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe ezt a videót, mint kezdő több szempontból is hasznát veszed: https://www.youtube.com/watch?v=5GN1OJYkS-M


Másrészt NE higgy el mindent amit a neten olvasol mivel sajnos rengeteg hülyeség kering.

A netes videókkal az a probléma hogy azok az esetek 99%-ában csak a "cuki" részét mutatják a papagájtartásnak. A másik oldalát ami már nem olyan cuki na arról szinte sose csinálnak videót és nem teszik fel a netre. Gondolok itt pl. az egyedül tartás miatti viselkedésproblémákra...


A papagájoknak nemcsak rossz kedve lesz ha egyedül vannak tartva hanem viselkedésproblémáik lesznek mint pl. agresszió, emberre fixálás, ordibálás, inaktivitás,stb. mert szükségük van fajtársra,párra akivel ki tudják elégíteni a szükségleteiket. Ha nincs fajtárs az emberrel próbál párban élni, kielégíteni a szükségleteit ami nem működik mivel az ember nem a fajtársa így feszült lesz,stb és mivel nem tud önmaga lenni,papagájként élni az emberrel így előjönnek a viselkedésproblémák.


Ha az a vágyad amit írsz akkor nem neked való a papagájtartás mert ha így vannak tartva az nekik egészségtelen és káros.

Nekik fajtárs,pár kell, tágas röpde, természetközeli környezet, elfoglaltságok... És nem azért vannak hogy az ember társai legyenek mint egy kutya, és nem is játékszerek.


Viszont ha párban vannak akkor is meg lehet őket szelídíteni. Sőt lehet nekik tanítani trükköt is HA van hozzá kedvük.


A fajok között nagy a különbség.

A törpepapagájok hangját hallottátok már élőben? Szerintem nem annyira kellemes a hangjuk... de lehet nektek tetszik.

A törpék egyébként nehezebben szelídülnek tudomásom szerint de ez egyedfüggő is.

Bújós sose lesz mivel bújós csak a viselkedésproblémás emberre fixáló madár lesz kínjában,kényszerből. Egy egészséges ember-törpepapagájok kapcsolatban nincs babusgatás,agyontapogatás,bújás mivel a törpék "babusgatják" egymást annyira amennyire szükségük van rá. Az ember max. picit megsimogatja a fejüket vagy hasonló.

2016. okt. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!