Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy foghatnék varjat?

Hogy foghatnék varjat?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy varjat de nem tudom hogyan szerezhetnék egyet. 😐 a válaszokat előre is köszönöm ☺

2016. nov. 16. 15:05
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Sehogy, Magyarországon 2001 óta védett madár.
2016. nov. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Több 100 ezer forintra bírságolnak meg ha hozzá nyúlsz és befogod, vagy bántod.
2016. nov. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell megfogni, mert van elég sérült. Már most lett volna egy, csak egy épp híressé váló 'madármentő' barom elaltatta.

Kell figyelni májusban a kiesett, beteges-angolkóros fiókákat, meg egész évben az elütött, töröttszárnyúakat az utak mentén. Állatorvosi kezelés után ha tartósan sérült marad, lehet tartani(illegálisan..)

A vadonbefogott egészséges belepusztulhat a fogságba. Az meg állatkínzás.

2016. nov. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Fogjál be tavasszal dolmányos varjú fiókát. Azok nem védettek.

[link]

2016. nov. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi 😊
2016. nov. 16. 21:02
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van,a fióka a legjobb,most ígtélen lesz időd utána nézni a nevelésének,meg a famászó technikáknak mert a dolmányos nem alacsonan fészkel :D?szarkát találsz az olajfákon,igaz szúrós de alacsony,szajkókat meg a fekete nyárfa erdőben a törzshöz közel,ezt csak azért hátha jobban tetszik az ötlet :D,öreget ne is próbálj befogni,régen azzal szórakoztam hogy a házi csapóhálómmal énekes és más madarakat fogtam be,megmutogattam a családnak gyűrűztem és elengedtem,néha volt szajkó is,hát az ujjam akkor majdnem elvesztettem miattuk mert rohadt erőset csíp,soha többet :D :D,neked se ajánlom
2016. nov. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Fiókát szerezz, a felnőttek sosem lesznek szelídek. Dolmányos varjú nem védett, nekem is van és nagyon nagy forma. Minden reggel kotkodácsol befele az ablakon, hogy jöjjek már etetni :D
2016. nov. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
😊
2016. nov. 18. 13:14
 9/10 anonim ***** válasza:
47%
A szarka is jó választás, az sem védett, de az tetőt is épít a fészke fölé. A városi galambok fiókája is jó, azok is nagyon megszelidülnek és azok sem védettek.
2016. nov. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
82%
csapdás vagyok,az utolsóról jutott eszembe a galamb miatt hogy tán az a legjobb választás,a galambok és gerlék legalább ugyanolyan jópofák mint a szarka,és ragaszkodóbbak is,már csak azért is tudom mert a nyáron neveltem balkánit ,most is a fejemen ül :D,volt szarkám,azok hiába szeleburdik állandóan ugrálnak össze vissza,hangos,mint egy rossz gyerek aki sok kólát ivott,nem áll meg csak este,még az sincs hogy megsimogatod :D,de a gerle halk,nyugodt,lehet vele foglalkozni,volt galambom is pá,meg vannak azok is,bár visszavadultak a seregbe :D
2016. nov. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!