Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hol lehet venni varjat pl:dolm...

Hol lehet venni varjat pl:dolmányos varjat meg mik a tartása feltételei?

Figyelt kérdés

2015. dec. 28. 21:30
 1/10 A.C.A.B ***** válasza:
0%
Venni? Hiszen annyi van belőlük, hogy ha fellszállnak az eget sem lehet látni tőlük. Legalábbis itt a nyugati határnál, máshol nem tudom van e. Ha varjúra van szükséged gyere ide és fogjál magadnak, van elég. Az az egy baj van vele, hogy védett, lehet, hogy ezért tényleg van valami feltétele a tartásának,nem tudom. De egyszer kíváncsi lennék arra az emberiség szégyenére, aki kitalálta, hogy legyen védett. Tény ami tény, nagy vadbarom volt az illető, akárki is legyen! Na de félretéve az én magánvéleményemet, szerintem inkább kisállatkereskedésben kérdezősködj, ott biztosan meg fogják tudni mondani a feltételeit, meg, hogy hol lehet kapni.
2015. dec. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A dolmányos varjú, a szarka és a szajkó nem védett (a vetési varjú, a holló és a csóka viszont igen), így ezeket elméletileg szabadon lehet tartani. Viszont állatkereskedésekben ne számíts, hogy találsz, a befogott felnőtt varjú pedig biztosan nem szelídül meg. Hirdető oldalakon szoktak kínálni, illetve egy árva vagy sérült fiókát fogadhatsz be. Az Index fórumok között van egy olyan, hogy Hazai madarak tartása, ott tudsz érdeklődni.

2015. dec. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A.C.A.B ***** válasza:
19%
Jóóó! Azt nem tudod még véletlenül, hogy ha lelövök egy tucatot, akkor megbüntethetnek érte? Mert azt mondtad nem védett, akkor remélem irtani is szabad
2015. dec. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet találni kiesett fiókát, sérült madarat. Venni feketén.

Nem legális semmilyen vadmadár tartása. A dolmányosnak van vadászidénye, de lövöldözni civilként csak úgy mert nekem arra van kedvem, nem lehet. Persze lehetni lehet, de egyszer csak majd elkapnak, kedves 3#.

Egyébként madármentéssel foglalkozom, néha vannak tartósan sérült, gazdára váró madaraim, ha érdekel.

2015. dec. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A fekete, a vetési varjú, az védett, a félig szürke, a dolmányos varjú, az nem védett, de gyéríteni akkor is csak hivatásos vadászoknak engedélyezett. Vagyis ha te (3.válaszoló) csak úgy elkezdenéd lövöldözni őket, akkor könnyen lehet, hogy elkapnának, de nem elsősorban a varjak lelövéséért, hanem tiltott fegyverhasználatért.
2015. dec. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A.C.A.B ***** válasza:
36%
Én vagyok a hármas. Szó nincs itt tiltott fegyverről. Légpuskát bárki tarthat legálisan, engedély nélkül, aki elmúlt 18. Ha pedig valami leszáll a kertemben és kártevő, az számítson rá, hogy felszállni már nem biztos, hogy fog.
2015. dec. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lakott területen még légpuskával sem lehet lövöldözni, még a saját kertedben sem. A szomszédok simán feljelenthetnek. Amúgy a kertedben mit ártanak neked, azok a varjak.
2015. dec. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A.C.A.B ***** válasza:
Megeszik a vetés nagy részét, leszüretelik helyettem a szőlőt és a gyümölcsfákat.
2015. dec. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha valakit érdekel tartósan sérült dolmányosok/varjúfélék tartása, írjon.
2016. jún. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia kilences írj kérlek!!
2020. dec. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!