Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tegyek majd a madaraimmal?...

Mit tegyek majd a madaraimmal? Hogyan tudnám ezt megoldani?

Figyelt kérdés

Szegedi vagyok, Budapesten fogok egyetemre menni. Van két hullámos papagájom, nagyon szelídek, nagyon imádom őket és hál' istennek ők is engem.

Hétvégente mindenképpen hazajárnék a szüleimhez. Ők azt mondják, hogy jobb lenne ha itt hagynám a madarakat, bár a szüleimet ismerve etetés-itatás-takarításon kívül nem nagyon lenne velük foglalkozva, és amúgy is, én vállaltam értük a felelősséget, nekem kell a gondjukat viselnem, és nem csak hétvégénként. A másik opció, hogy hétvégére hagyom Pesten a madarakat, amivel az a gond, hogy mivel nem ismerek ott senkit, nem nagyon tudnám őket kire bízni.

Utaztatni nem szeretném őket, autóm nincs, és azzal is elég stresszes lenne nekik, hát még tömegközlekedéssel.

Egyáltalán nem sürgős a dolog, csak szeretnék előre felkészülni erre a helyzetre, és megoldást találni rá, hogy ne akkor kelljen kétségbe esnem, hogy fogalmam sincs, mihez kezdjek szegény madarakkal. A válaszokat előre is köszönöm.



2016. nov. 27. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kívülállóként: ha jól értem, vinnéd magaddal az albérletbe őket, ami egy (szerintem) eleve elvetélt ötlet, pláne ha akkor hétvégére meg egyedül lennének se kaja se friss víz stb.... az rossz nagyon. A szüleid el tudják őket látni, két napban otthon lehetsz velük, de! Neked most a tanulás a fontos az egyetemen, először illeszkedj be, bulizz, ismerkedj, nem lesz időd a madarakra úgysem. Ha lenne az albérletben társad, akkor lehet h inzultálná a madarakat ha nem vagy ott v pl felelőtlenségből megfázítaná őket,stb véletlenül kiengedhetné őket szellőzéskor, hidd el, akinek nincs madara, az nem ismeri a madaras életmódot:) És nehéz beleszokni.

Szerintem a legjobb megoldás a szüleid mellett lenne. Nekik a saját társuk megléte a leges legfontosabb, de ez a veszély nem állna fenn, tehát nem kellene utaztatni őket, nem kutyák, így a megoldás a kézben: szülők. Szerintem idővel tudod őket puhítani, hogy kicsit foglalkozzanak velük, megmutatod hogy kell(ene), csak pár percre és talán ők is megszoknák.

De jó hogy ennyire komolyan veszed a madaraidat! Lelkiismeretes gazdi lehetsz:)

2016. nov. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen ebben az esetben az a legjobb nekik ha ott maradnak ahol vannak.

Heti 2 nap elég ahhoz hogy ellásd őket egyebekkel amit a szüleid nem tesznek meg.

Viszont a szüleid ha jól értem nem engedik ki őket így felettébb fontos hogy legyen tágas ketrecük illetve inkább már kisebb röpde amiben kényelmesen tudnak repülni.

2016. nov. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :D

Kedves második: Sajnos egyenlőre még egy közepes méretű kalitkában vannak, de voltaképpen csak enni és aludni járnak be, valamint már készül számukra a röpde, és mire elmegyek már bőven be lesz járatva, úgyhogy ezzel nincsenek gondok.

Ha ti is úgy gondoljátok, hogy itthon jobb helyük lenne, akkor itt maradnak. Valóban ez tűnik a legjobb döntésnek, és hétvégente pedig akkor majd megpróbálok annyit foglalkozni velük, amennyit csak lehet. :D

2016. nov. 28. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!