Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mivel és hogyan tápláljam a...

Mivel és hogyan tápláljam a feketerigó fiókát?

Figyelt kérdés
Ma sajnos a kutyánk elkapott egy épp repülni tanuló feketerigó fiókát. Megsérült a szárnya, úgy látom nem tört el semmije, de repülni nem tud. Lefertőtlenítettem és próbáltam itatni és etetni is nem túl sok sikerrel. Szeretném életben tartani. Segítsetek!
2010. ápr. 30. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:
mi mult évben neveltünk fel fiokát, akkor macskakaját (áztatva fecskendön keresztül )adtunk neki és felneveltük, és kirepült :)
2010. ápr. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A macskakaja teljesen jó, konyhai maradék (párolt zöldség tésztadarabok) is jó. Gilisztát mondanám, hogy jó, de májusban úgy tudom, mérgező (akkor párzanak). Vehetsz neki lisztkukacot, vagy a cserebogarakat is adhatod neki, ha már ennyi van, de tép ki a felső két szárnyát és a lábait.
2010. ápr. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Még annyit, hogy hány óránként etessem?
2010. ápr. 30. 21:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Látod, a madarat is csak más állatok élete árán tudod életben tartani. ;)

Egyébként a lisztkukac jó ötlet, olcsó, könnyen beszerezhető. De hogy elfogadja -e tőled... Kétlem. Egyszer én is találtam fiókát, de nem tudtam etetni, védekezőállásba meredt, ha közelítettem hozzá, kitátotta a csőrét, nem evett, nem ivott. Az is rigó volt.

2010. ápr. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gyakran kell etetni, óránként. Ha most találtad, még nagyon fiatal lehet. Csipesszel kell neki mindent odaadni, nem puszta kézzel, itatni meg olyanból kell, ami olyan, ami egy injekcióstű, csak nincs tű a végén, hanem műanyag csőben végződik. Tehát vízfelszívóval. ÉS azt még gyakrabban kell, de csak pár cseppet.
2010. ápr. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vizzel hígitott tojássárgája a legjobb madaras vészhelyzetben.
2010. máj. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!