Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A papagájt mikor lehet kienged...

A papagájt mikor lehet kiengedni a ketrecéből a szobában repkedni?

Figyelt kérdés

2017. jan. 1. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Akkor, ha nincs nyitva az ablak és nem érdekel, hogy összesz.rja az egész szobát.
2017. jan. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ugy értettem hogy ugy is lehet-e hogy nem szelid stb...
2017. jan. 1. 14:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy-másfél hetet mindenképpen várj, mielőtt kiengeded. Ennyi idő alatt nagyjából megszokja az új helyét, nem lesz annyira stresszes a kiengedés sem neki.

És csak akkor engedd ki, ha már hozzád van szokva, nem fél a kezedtől, különben sosem fogod tudni elkapni, ha már egyszer kint van.

2017. jan. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Ez hülyeség.

A kiengedés egyáltalán nem függ attól hogy szelíd-e a madár vagy sem.

Akár szelíd akár nem repülnie kell. Vagy ha 3 hónapig nem sikerül megszelídíteni őket akkor hónapokig ne legyenek kiengedve???


Pár nap vagy legkésőbb 1 hét után már kötelező kiengedni. Sokszor maguktól visszamennek ha éhesek vagy ha sötétedik. De többféle módszerrel lehet próbálkozni a visszarakással. Az elkapás csak az utolsó lehetőség de annak is van kíméletesebb változata amihez nem kell marokba fogni a madarat.


A kiengedésnél az a fontos hogy hagyni kell magától kijönni őket, ez lehet napokig vagy még tovább tart de ki kell nyitni az ajtajukat mindennap amikor ráér az ember és megvárni amíg maguktól kimerészkednek. Segít ha van ülőrúd az ajtajukban kívül is és belül is.

Továbbá a madarak biztonsága miatt legalább alap szinten madárbiztossá kell tenni a szobát hogy ne tudjon beesni sehova és hasonlók.

Nagy előny a madárnak is és a takarítás szempontjából is hogy ha van nekik készítve faágakból mászófa.

2017. jan. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Miután új helyre kerül, pár nap, 1-2 hét, ez madárfüggő, van, amelyik könnyebben barátkozik, van, amelyik nehezebben.

Az én esetemben, amikor itthon vagyok, állandóan nyitva van a kalitka ajtaja, de nem mindig jön ki. Rá bízom. Ha nem vagyok itthon, akkor persze nem hagyom nyitva a kalitkát, mert akkor nincs felügyelet alatt, és nem akarok kockáztatni, hogy valami baj legyen a távollétem idején.

2017. jan. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak 1 hét után, mert akkor már eléggé megszokta a helyét. Addig is nyúlj be hozzá, próbáld etetgetni kézből. Ha már eszik a kezedből, simogathatod is. Meg akkor már ki is lehet engedni a házba a madarat!
2018. máj. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mernyealexandra80 válasza:
Sziasztok!kedden lesz 1hete hogy nálam vannak akkor ki tudom engedni hogy tudjanak repülni?
2021. nov. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
És kakilni visszamennek a helyükre? Hogy kell ezt elképzelni? Először lesz nem sokára hullámos papagájunk. Gyűjtöm az infókat
2022. márc. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!