Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Valaki tud segiteni papagáj...

Valaki tud segiteni papagáj ügyben? (többi lent)

Figyelt kérdés
1 hete kaptam egy hullámos papagájt utána néztem neten és mindenki azt mondja hogy sokat kell vele foglalkozni hogy megszelídüljön meg alapból, is de a foglalkozás alatt mit értenek ?? Valaki azt mondta nekem a papagáj nem simizésre való állat csak kicsit lehet simizni, ki még nem merem engedni majd ha szelídebb lesz csak 1x evett a kezemből de akkor is kicsit mit kell még csinálnom??? (Nem kérek olyan üzeneteket hogy pár kell neki meg hogy ki kell engedni tudom párt késöbb terveztem kiengedni meg ugye ha szelíd lessz)

2017. jan. 1. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:
A foglalkozáson azt értik, hogy hagyni kell, hadd szokja meg az emberi környezetet a madár. Ne ijedjen meg az emberi mozgástól, az árnyékok mozgásától, a zajoktól, a hirtelen fényváltozsoktól. Vagyis nyitva kell hagyni a kalitka ajtaját és esetleg kalitkán kívül is el kell helyezni eleséget, nem kell kivenni a madarat, hanem hagyni kell, hogy magától jöjjön ki. Persze bizonyos óvintézkedéseket meg kell tenni, pl. szekrények, bútorok mögött nem szabad rést hagyni, mert hajlamosak nekirepülni a falnak, ahol aztán lecsúsznak a fal mellett a fal és a szekrény háta mögötti résbe, ahonnan nem tudnak kijönni.
2017. jan. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Regen en ugy foglalkoztam veluk, szeliditettem oket, hogy sokat voltam a kalitkajanal. Adj neki a kezedbol zoldet amit szeret, es ha mar erzed rajta hogy nem fel, vagy nem olyan vad, akkor benyulhatsz es ugy add neki a kajat :) addig meg ne engedd ki szerintem.
2017. jan. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Másik kérdésednél elfelejtettem írni de ide írom hogy a kiengedés még segít is a szelídítésben.

Sokan esküsznek rá hogy nem a ketrecben hanem kinn a szobában kell szelídíteni mert kinn van nagy hely és a madár tudja hogy ki tud térni az ember elől, nincs sarokba szorítva mint a ketrecben így bátrabban mer közeledni az ember felé.


A foglalkozás pedig azt jelenti hogy vele vagy, eteted kézből sokszor és többféleképpen(tenyérből,2 ujj közül), hagyod a kezeden üldögélni,beszélsz hozzá. Kb. ennyi amit az ember tud velük foglalkozni. Ez ahhoz elég hogy elnyerd a madár bizalmát és szelíd legyen de a madár szemszögéből ennyi foglalkozás nagyon kevés, szinte semmi. Csak fajtársával tud ellenni, kommunikálni, együtt mászkálni meg minden. Ezért is írtam privátban hogy minél előbb lesz pár annál jobb.

2017. jan. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ !
2017. jan. 1. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!