Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nagy segítséget kérek. Te...

Nagy segítséget kérek. Te milyen madarakat ismersz?

Figyelt kérdés

Ez egy sulis feladat része, ne nevess ki. Hálás lennék, ha válaszolnál. Köszi! Kérlek írj olyan madárneveket, amiket már láttál is élőben. És írj olyat, amiről hallottál, de nem láttál. Kérlek jelöld is, hogy egyértelmű legyen számomra. Csak olyat írj, ami fejből megy, nem a mennyiség a lényeg és ha keveset írsz, nekem az is nagy segítség. Ezer köszönet!

13/L


2017. jan. 29. 12:36
 1/2 anonim ***** válasza:

láttam:csuszka,csonttollú,káró katona,búbos vöcsök,csörgő réce,kis vöcsök,barkós cinege,szerecsen sirály,jégmadár,kabasólyom.... stb

nem láttam:borzas gödény,sarki búvár,búbos cinege,hamvas küllő,fenyő cinege,kis lilik,nagy lilik,vörösnyakú lúd



remélem még aktuális

2017. jan. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

De itt arról kéne írnod, amit te láttál, nem nem? Mit érsz azzal, ha leírom, milyen madarakat láttam, de neked fogalmad sem lesz, mik azok?


Láttam már: mezei veréb, házi veréb, örvös galamb, házigalamb, vadgerle, szarka, szajkó, kis sándorpapagáj, dolmányos varjú, vetési varjú, kékcinege, széncinege, fenyőrigó, seregély, kerti rozsdafarkú, fekete rigó, sárgarigó, vörösbegy, barna rétihéja, ölyv, bölömbika, tőkés réce, vadlúd, kanadai lúd, vízityúk, vízicsibe, gém, kócsag, nagy lilik, fácán, bütykös hattyú, kormorán, nagy ara, kakukk, csuszka, nagy fakopács, zöldike, sirály, stb.

Miről hallottam: pipra, kolibri, rétisas, cankó, pólig, goda, zöld küllő, cigánycsuk, kakapó, pirosfülő bülbül


És te kérdező mit láttál már? Én amúgy már nyolc évesen több madarat ismertem, mint egy átlagos 20 éves most.


Sokat a hangjáról is, mint a vadgerle, fácán, tőkés réce, ölyv, sárgarigó, seregély, szajkó, szarka stb.

2017. márc. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!