Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfa papagáj neveléssel...

Nimfa papagáj neveléssel kapcsolatban írnátok nekem tippeket? A többi lentebb!

Figyelt kérdés
Az a helyzet, h van baj nem is kicsi (szerintem). Van egy 3 hónapos hím kis nimfám Niko.1 hónapja van nálunk és ennyi idő alatt utánozza ahogy fütyülök neki, kézre repül, ha hívom és amikor akar,sokat van rajtam, sokat van kiengedve, szóval nagyon okos és imádjuk is,és töltöttem is vele annyi időt h nagyjából sikerüljön ilyeneket elérni vele, Viszont! na itt kezdődik a baj, h nem igazán szeret egyedül lenni, vagyis nélkülem. Elfogadott mint gazdáját, vagy pajtiját vagy párját vagy nem tudom. Munkanélküli voltam tudtam vele foglalkozni sokat, viszont most lesz munkám 1 hónap után és félve hagyom egyedül sok időre mert kiabál utánam, racsít, ami engem nem zavar, de a szomszédokat fogja és ez a gáz. Nagyon nem szeretném h baj legyen belőle, nem akarom eladni, elajándékozni sem. kérlek segítsetek, mit tanácsoltok, mit tegyek? Szerezzek be neki egy párt?? Köszönöm!!!

2017. márc. 17. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Pár kell neki!Egyedül nem tarthatóak.
2017. márc. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha a gazdára párként tekintenek az rossz és egyéb viselkedésproblémákat idéz elő mint pl. az ordítozás de lehet agresszió,tolltépés vagy akár öncsonkítás is.



A lényeg az hogy mindenképp kell neki vennetek egy párt. A mostani helyzet nem fog javulni csak rosszabbodni ha egyedül marad.


Ők csapatban élő állatok és teljesen ismeretlen meg stresszes is nekik a magány. De ha az ember vele tud lenni egész nap az is kevés mert ő egy teljesen más faj, sokkal többre van szüksége annál amit egy ember tud neki adni.


Az a fontos hogy a fajtársukkal jól kijöjjenek és ne helyezzék az embert a fajtárs elé. Mert nekik az a jó és egészséges ha egymással vannak. Ettől még persze lehetnek szelídek is de csak annyira amennyire normális míg fajtárs nélkül túlzásba esnek és az ember nem csak a haverjuk lesz hanem a fajtársuk,párjuk akivel úgy is viselkednének... ezért kell a fajtárs. Fajtárs nélkül nem tudnak létezni így ha nincs fajtárs akkor tévképzetek segítségével találnak maguknak legyen az egy ember vagy egy tárgy, vagy esetleg másfajú állat... de ezek egyike se képes az igazi párja lenni.


Tanácsként mondom hogy nézd meg ezt a videót hátha van még amit nem tudsz, fontos róluk tanulni és minél többet tudni különben nem lehet őket megfelelően tartani. [link]

2017. márc. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Mindenképpen lesz akkor egy párja. hullámos nőstényre gondoltam. szerintetek? 42x30x42 es kalitkában van most, 2 en is elférnének benne?
2017. márc. 17. 22:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Nimfának nimfa a párja szóval nem jó a hullámos. Egy nimfa tojó kell! Csak fajtárs lehet teljes értékű társ.


Ekkora kalitka egy börtön, egy lyuk, oda ne akarj benyomorítani egy madarat se. Szállítókalitkának való legfeljebb. Tudom előszeretettel árulnak,kínálnak ilyen lyukakat mint tartásra alkalmas ketrec de ne dőlj be nekik, csak a pénz számít nekik hogy el tudják adni. És az eladók nagy részének fogalma sincs hogy mi egy papagáj valós igénye, legtöbbször hülyeségeket beszélnek.


A nimfák/papagájok nem kalitkamadarak!

Ha naponta felügyelettel ki tudod engedni őket legalább 6-8 órára akkor kell 1 párnak 120x80cm alapterületű és 100 cm magas ketrec. Ha csak feleennyi időt van kiengedve naponta akkor pedig 150 hosszú kell és ez is csak minimum.


Ők madarak akik repülésre születtek... A kellő élettér,mozgás és repülés nélkül komoly bajaik lesznek.

Ráadásul a ketrecben nem csak ülniük azaz elférniük kell hanem élni, mozogni is. Már ahhoz is kell tér hogy ne egymás aurájában legyenek hanem tudjanak egymásnak teret adni vagy ha összekapnának(ami előfordul,normális) akkor ki tudjon térni,odébb tudjon repülni az alul maradt madár és ne a kalitka aljába essen le mint egy kődarab.


NÉZD MEG a videót amit linkeltem, sokat tanulhatsz belőle.

2017. márc. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt a kalitkát sűrgősen felejtsd el!A minimális ketrec méret 100X60X60 cm,napi több órás reptetés mellett.Madaraknál nincs nőstény,csak tojó!Nem jó mellé a hullámos,fajtárs kell neki,tehát egy nimfa.Vehetsz mellé tojót is,a fiókák megelőzhetők,hímek esetén viszont nem mindig jönnek ki egymással.Tenyésztőtől vegyél,ne állatkereskedésből!Kb 2 hétig karanténban kell lennie az új nimfának,majd fokozatosan megismertetni őket.
2017. márc. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megnéztem közbe, a videót amit küldtél! Nagyon hasznos volt az is, köszi még 1x! Sokat lehet tanulni belőle!! . Tojót fog kapni, de szaporítani nem szeretném őket. Megfogadom a tanácsokat, több kérdésem nincs (egyenlőre) !:D.
2017. márc. 18. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!