Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tehetnék az ellen, hogy a...

Mit tehetnék az ellen, hogy a minden évben az erkélyünkre fészkelő galambpárt elüldözzem végleg?

Figyelt kérdés

Évek óta visszajárnak az erkélyemre szexelni, fészkelni és költeni. Gyanítom, ugyan az a szerelmes galambpár. Mit tehetnék az ellen, hogy kb kedvük se legyen ide repülni? :D

Valami humánus módszert szeretnék elsősorban, a gyilkolás távol áll tőlem nagyon.


2017. márc. 22. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Szedd le 2-3 naponta az összetákolt fészket. Így nem fognak oda tojni, mert nem lesz mibe. Bár amilyen hülye madár a galamb, a gerendára is tojhatja a tojást...
2017. márc. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Az ablakpárkány szélességének megfelelő deszkába verjél 100-as szegeket sorban, felfelé álló hegyével, és tedd oda a párkányra. A szögektől nem tud még leszállni sem, nemhogy fészket rakjon.
2017. márc. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Deszkázd be azt a részt vagy valamit lógass oda ami zavarná őket. Ami tud pörögni, visszaveri a fényt.
2017. márc. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20%
Pedig meglenne pár ingyen ebéded. Mi is levest főztünk belőlük.
2017. márc. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
4-es, nem érdemes! Többe kerül a gáz, amivel megfő, mint a boltban a csirke!
2017. márc. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ilyen esetekre miért nem gyártanak "műragadozó madarakat"? Nekem van egy preparált baglyom, ha rozsdafarkúak akarnak a teraszra fészkelni anya mindig kiteszi, és nincs probléma. (Egyébként van készítve nekik mű odú, és máshol a kertben fészket is raktak.)

Egyébként galambtüskét (vagy valami hasonló a neve) vehetsz, de láttam már olyat is, hogy röhögve nevelték fel rajta a fészek aljat.

Igazából konkrét megoldást nem tudok ajánlani én se, csak azt, hogy verd le a fészket, vagy amikor tudod zavard el őket...

(Itt az utcasarkon 2-3 napig figyeltem, ahogy a villanyoszlopra építik a fészket, azóta se ők, se a fészek, és a kutya se bántotta őket :D )

2017. márc. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi szépen mindenkinek! az vált be végül, hogy eltakaritottuk a fészküket és eltorlaszoltuk az utat, szóval már nem jöttek vissza.

a megevésük nálam nem opció :) de köszi a tippet, maradok max a galambbegy salátánál :P

2017. ápr. 10. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!