Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Vásárolhatok baglyot külföldön?

Vásárolhatok baglyot külföldön?

Figyelt kérdés
2017. márc. 26. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy biológus, etológus, ornitológus, vagy bármilyen más szakember, aki madarakkal foglalkozik, és nem vagy gazdag, akkor ne tedd! Akkor sem, ha tudnál.


Minden állat tartása felelősségteljes, de a ragadozó madaraké külön szaktudást igényel, rengeteg helyet, rengeteg odafigyelést.


De úgy tudom, hogy a legtöbb helyen engedélyköteles a baglyok tartása.

2017. márc. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát ahogy kerestem a googleban, Csehországban, Szlovákiában lehetséges vásárolni, de nálunk a "csodálatos" Magyarországon nem... Nagyszerű.
2017. márc. 27. 00:02
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez a legnagyobb probléma az országgal :D
2017. márc. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem, hogy mit kezdenél a bagollyal?


Nem egy emberbarát papagáj.


A vadon élés az élettere. Nem egy kalicka.


Az 1-es hozzászóló korrekt választ adott.

2017. márc. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még ha megveszed ott, ahol lehetséges, az országba akkor se hozhatod be, ha itt védett, ha jól tudom.
2017. márc. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kokohoho válasza:
lehet, hogy vásárolhatsz, csak éppen nem fogod tudni legálisan hazahozni, és itthon tartani. Feltételezem, hogy ha az Ukrajnából behozott hóvirágokért is keményen bírságolnak, pedig ott nem védett, vagy ha Hollandiából behozol egy kis füvet, azért is komoly ejnye-bejnye járna, pedig ott legális, akkor valószínű, hogy a Magyarországon védett bagoly sem fog, más elbírálás alá esni.
2017. ápr. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!