Kezdőoldal » Állatok » Madarak » SOS! Van egy haldokló galamb...

SOS! Van egy haldokló galamb a sulink előtt, valakit lehet ilyenkor értesíteni vagy galambbal nem foglalkozik senki?

Figyelt kérdés
Valószínüleg nekirepült az ablaknak, ferdén tartja a nyakát, nem mozog csak ott áll

2017. ápr. 3. 13:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ha ott maradt éjszakára akkor biztos szétszedte egy kóbor macska szegénykét. Az ilyen magatehetetlen galambok úgy szoktak járni kint a szabadban. Itt nálunk is volt egy ilyesmi galamb a ház alatt, de nem mertem felhozni, mert van saját nevelt galambom is és nagyon féltem, hogy esetleg elkaphatja, ha valami fertőzés okozta a bajt. Másnapra már a kinti beteg galamb szét volt tépve, az előző nap már mozdulni is alig tudó madár. Át volt harapva a torka és egy csomó toll volt körülötte kitépve.

Nagyon sajnáltam, de az én saját madaramat nagyon féltem a betegségektől, azért nem tudtam segíteni a kintinek. Igaz az enyém kijár szabadon, de talán úgy nem kap el ilyesmit ha nem kerül közvetlen a közelébe. Egyébként lehet, hogy vitamin koktél segített volna azon is. Az enyémnek a párja már többször kezdett lebénulni fél lábára, majd a másik lábát is húzta és már alig tudott rá állni. Akkor adtam a csőrébe egy köbcenti vízbe kevert 2 csepp bérescseppet néhány alkalommal 2-3-szor és attól egyre jobban lett és pár nap múlva teljesen rendbe jött. Később, amikor hasonlóan járt, akkor multivitamint is kevertem bele kicsit és attól még gyorsabban jól lett. Sokszor csak a vitamin hiány okoz ilyen gondokat. Már időnként adok neki a csőrükbe egy búzányi töredék multivitamin darabot megelőzésképpen is. Nekik is szükségük van vitaminokra. Még jó, hogy az enyémek kézhez vannak szoktatva, így könnyen a csőrükbe teszem.

2017. ápr. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Lehet tudni mi lett csóri galambal? :D
2017. máj. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!