Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy hullamos papagajom...

Van egy hullamos papagajom reggellente foleg napkozben sokat csiripel ez miert lehet? Vettem egy muanyag papagajt egyedul tartom tars nelkul nem nagyon jatszik vlele csak beszel hozza aszthiszem ez valtozhat?

Figyelt kérdés

#hangos csiripeles
2017. ápr. 15. 19:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A hullámos papagájokat minimum párban kell tartani mert társas élőlények. Egyébként a papagájok híresen sokat csiripelnek, ha ezt nem szereted miért vágtál bele a tartásába? Vagy nem ismered ezt a tulajdonságukat? Nekik ez a természetes, meg amúgy is szegény mi mást csinálna egy kis kalitkában egyedül.
2017. ápr. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Még jó, hogy papagáj, és csiripel, képzeld ha nyávogna...

Vagy azt hitted néma? Vagy most mivan he?

2017. ápr. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Se műpapagájt, se tükröt nem szabad nekik adni! Az nem lesz neki társ, vedd el tőle minél hamarabb. Nem ártott volna kicsit jobban utána nézni a tartásuknak. Egyedül nem jó tartani, mindenképpen kell neki egy társ. Ha nem megoldható, vagy nem szeretnéd, akkor inkább ajándékozd el olyan helyre, ahol többen vannak, de ne tartsd egyedül.

Hogy csiripel, az normális. A madarak csiripelnek, énekelnek.

2017. ápr. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Úgy érzem itt alapvető dolgok hiányoznak...

Nézzétek meg ezt: youtube.com/watch?v=5GN1OJYkS-M

2017. ápr. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
mar volt egy papagajom es egyedul tartottam 8 evig elt nalam es semmi baja sem volt jol erezte magat
2017. ápr. 17. 11:47
 6/11 anonim ***** válasza:
Hogy kérdezted? Tudott beszélni? Vagy te tudsz csipogni?
2017. ápr. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Attól, hogy már volt egy papagájod 8 évig, még nem tudsz mindent róluk. És nem is az a baj, hogy nem tudsz, hanem az, hogy nem is akarsz tanulni és változtatni.

Egy mű papagáj nem lesz a társa, nem tud vele kommunikálni, nem tudja megvakargatni ott, ahol ő nem éri el, és ami a legfontosabb: nem viszonozza a közeledését. Akkor szerinted mégis miért jó neki egy műpapagáj?

2017. ápr. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha tudnád hogy állatkínzásnak nevezhető körülmények között hány papagáj él akár évtizedekig...


A hullámos papagájoknál a 8 év amúgy se annyira sok. 10+ évig is elélhetnek, akár 20évig is. Tudok 14 évig élő madárról aki rossz körülmények között volt tartva végig mert a gazda félreinformált volt. A 8 év se ahogy a 14 se jelenti azt feltétlenül hogy a madár jól érezte magát és egészséges volt minden téren, hanem pusztán túlélte a rossz körülményeket x évig ami nem ugyanaz.


Össze se hasonlítható az emberi beszéd és az emberi foglalkozás a fajtárs nyújtotta ingerekkel, interakcióval...

2017. ápr. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
1.nem vagyok allatkinzo 2.allatbarat vagyok imadom az allatokat es nagyon jo korulmenyek kozt tartom a papagajomat ja es 3.nagyon is jol erzi magat nalam ,nem tudom mennyire ismered a papagajokat de nagyon ritka ev a "10+"
2017. ápr. 24. 16:50
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha ennyire biztos vagy benne hogy mindent jól csinálsz tegyél már fel 1-2 képet a helyéről...


Hogy én mennyire értek hozzájuk? Eléggé ugyanis 10 éve tanulok róluk. Van állatorvos és hasonló ismerősöm is. És ők is állítják egyedül NEM érzik jól magukat.

2017. ápr. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!