Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy szeliditsem meg a papagájom?

Hogy szeliditsem meg a papagájom?

Figyelt kérdés
Április óta megvan a papagájom de a benyulok hozzá( takaritás,etetés stb) nagyon fél. És kiengedni sme emrem mert nem jön vissza...de a mamámnak az ő papagája igen ha elfárad vissza száll a ketrecbe.Mit tegyek?
2010. máj. 14. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Engedd ki nyugodtan, en mar az elso nap megtettem. Aztan szep lassan kozelits a kezeddel es a mutatoujjadat tedd a hasahoz, egy ido utan ra fog lepni. Persze turelem az kell hozza, lehet, hogy az elejen megharap, de kitartas. Amugy milyen papagaj ?
2010. máj. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen fajta papagáj? Mennyi idős? Nekünk volt egy nimfapapagáj, sok évig, tök kis kora óta volt nálunk, és 10-ből 10 ember csodálkozott, hogy milyen ember központú. Pedig nem volt nehéz. Beszéj hozzá, engedd ki, mutass meg neki mindent (mint egy kisgyereknek) és tökre teljesen közvetlen lesz. Ott volt a könyveimen miközben tanultam, ott volt a tányér szélén miközben nasiztam, felemeltem a kezem ls rászállt, csípni, csak játékból egy picit csípett, de olyan, mint amikor a kutya megfogja a kezed és nem is érzed, tehát nagyon emberközpontú volt. Menni fog!
2010. máj. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elso vagyok, nekem is nimfam van es nagyon szelid, allandoan lehajtja a fejet, hogy vakargassam :)
2010. máj. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először is nem szabad kiengedni, mert azzal még jobban elvadul!

Előbb a kalitkában kell megszelídíteni. Adni neki a kedvenc ennivalójából, benyújtani az ujjunkat, hogy ismerkedjen vele, majd a kezünket. És, ha ez a bizalom kialakult, akkor jöhet csak a kinti repülés!


De ugye tükör és csengő nincs bent neki?

2010. máj. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

sziasztok!

köszi a válaszokat!

hááát lehet h gáz de nem tudom milyen fajta :S

tuti h nem nimfa de olyan mint a hullámos csak más a csőre és kicsivel nagyon és nagyon színes , kár h nem tudok képet linkelni jol jönne a segítségetek :S

a neten utánna néztem de nem találtam hasonlót :S

azért nem tudom h milyen mert valentinnapra kaptam a barátomtól :)

megprobálom kiengedni ... de már kétszer kiengedtük és mindent levert.. nem megy vissza ... de legutoljára rászállt a vállamra de utánna probáltam megfogni .. de nagyon megcsípett ezért visszatettem mert nagyon megijedtem tölle :D ... amugy nagyon szeretem mindig beszélek hozzá.. fütyülök neki .. akkor válaszol.. ha elmegyek otthonról vagy kimegyek a szobából akkor mindig csipog annyira aranyos de ha megakarom etetni akkor megijed össze vissza szálldogál.. mindig elhalmozom sok sok finomsággal de inkább a zöldségeket szereti a gyümölcsöket egyáltalán nem ... valaki tud tanácsot adni még szeliditésben meg hogy milyen fajta papagáj lehet ? irjatok meg köszi az elöző kommenteket is :)

2010. máj. 15. 22:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Sokféle papagájfajta van, így nem igen lehet megmondani.

Szép lassan szoktasd magadhoz! Ne akarj egyszerre mindent! Nem szabad kiengedni amíg nem szelíd! Én először ketrecen kívül simogattam egy kicsit a faroktollát. Aztán fokozatosan szoktattam, odanyújtottam neki a kis etetővödörét, és később megpróbáltam kézből is. 1-2 hét múlva már a tenyeremből evett. Jaunárban kaptam és mostmár rászáll a fejemre, a kezemre, a vállamra, velem együtt "tanul" (ebben csalakozom az előttem szólóhoz) és imád a poharamban fürödni, abban is csak ha tea van benne =)Egyszóval türelem! Előbb utóbb szelíd lesz! A tükör meg a csengő meg direkt jó neki. Az enyém mindig azon hintázik.

2010. máj. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!