Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mitévő legyek? Megfog halni?

Mitévő legyek? Megfog halni?

Figyelt kérdés

Sétálrattunk egy kutyát a menhelyen és megláttam egy kicsi madarat,aki kiesett a fészekből és nemtudott repülni.

Felvettem csak a kutyus elrántott a kismadár meg megcsípte a kezemet és kiugrott belőle.

Visszaszaladtam odaadtam apunak a kutyát,hogy fogja meg és visszarohantam a madárkához.Akkor már nem találtam még a bozótba is bemásztam de sehol se volt.Apu is megnézte és ő se találta.Nagyon szomorú vagyok miatta.Késöbb még a kiesett fészket is megtaláltam de mát nemvolt benne egy madár sem csak sok kis toll.Hogyan dolgozzam fel?

Mitévő legyek?

Szerintetek meghalt/megfog halni?


2017. jún. 8. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy tanult repülni. Vagy még annyira kicsi volt hogy nem?


Valahol olvastam, hogy ilyenkor a következőket kell megnézni:

-sérült-e

-szülők a közelben vannak-e

-fészek fellelhető-e


És ezek lapján vagy hagyni, vagy a fészekbe betenni, és ha nincsenek szülők sem és fészket sem találod, akkor állatvédőknek leadni.

2017. jún. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

A feldolgozást nehezíti a tetem hiánya. Legközelebb ajánlanám, hogy gyűjtsd össze őket, belezd ki, majd alapos tisztítás után pácold be és már sütheted is!

Addig is mit évő légy kérdezed. Nézz be a hűtőbe.

Az utolsó kérdésed nem nagyon értem, mert mindenki meghal. Igen, apukád is.

2017. jún. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Úgyértem hogy most emiatt megfog e halni.

A szülei ott keresték őt.

2017. jún. 8. 12:12
 4/9 A kérdező kommentje:
Apa nemfog meghalni mert ő jó ember és örökké élni fog a mennyben
2017. jún. 8. 12:13
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg az is lehet,hogy elrepult,de,ha megis halt szegeny az nem a te hibad.
2017. jún. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De én voltam olyan béna,hogy kitudott ugrani a kezemből. :-(
2017. jún. 8. 12:27
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ki tudott ugrani és meg is csípett, valószínű, hogy elmenekült és elbújt valahol. Sajnos nincs sok esélye a földön, lehet, hogy már elkapta valami pl. macska vagy másik madár, amelyik húst is eszik. De ne magadat hibáztasd, ha egyáltalán nem találod meg, akkor sem lett volna más a sorsa, és írod, hogy te is és apukád is kerestétek. Megtettétek, amit adott körülmények közt lehetett, sok ember van, aki részvétlenül csak továbbment volna, sorsára hagyva anélkül, hogy legalább megpróbáljon valamit tenni érte.
2017. jún. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy kiesett a fészekből.


A madarak jó része fészekhagyó. Már akkor elhagyja a fészkét, amikor még nem tud repülni, pont azért, hogy a ragadozók ne az egész fészekaljat pusztítsák el.


Sok állatbarát ember nem tudja ezt, ezért megpróbálják visszatuszkolni a fiókákat a fészekbe. Rosszul teszik.


A lányomék napokig szedték össze a kisrigókat a bozótból, és rakták vissza a fészekbe, aztán a rigócsalád megunta, hogy az emberek beleavatkoznak a túlélési stratégiájukba, és elköltözött az akácfáról.


Kissé ki voltak akadva, amikor egy ornitológus elmagyarázta nekik, hogy csupa jóindulatból megnehezítették a madarak életét.


A te kismadarad tipikusan fészekhagyó módon viselkedett. Megcsípett és elugrott, elég egyértelműen a tudomásodra hozta, hogy nem kér a segítségedből.

2017. jún. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Már egy kicsit megnyugodtam nektek hála.

Remélhetőleg tényleg fészekhagyó és nincsen semmi baja. :-)

2017. jún. 8. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!