Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Galambok az erkélyemen! Mit...

Galambok az erkélyemen! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nemsokára kiköltözöm, és addigra el kellene tűnniük, de nem akarom bántani őket. Ha áthelyezném a fészket, az nem segítene, mert nem találnák meg, nem? Nem tudom, mikor fészkeltek be pontosan, így azt sem tudom, mikor kelnek ki a tojásból, de pár napon belül le kell zárnom az ügyet, nincs egy költésnyi időm már itt.Kidobni a tojásokat vagy elzárni az útjukat nem szeretném.

2017. jún. 18. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Van aki CD lemezeket lógat fel.Állítólag elűzi őket ha fénylik a napon.
2017. jún. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha már tojások, illetve fiókák vannak a fészekben, akkor csak két lehetőséged van. Vagy megbékélsz velük, és együtt éltek a fiókák kirepüléséig, vagy kidobod a fészket tojásostul, fiókástul, és valamilyen módon elüldözöd a szülőket.

Nálam tavasszal volt ilyen probléma, már totyogtak a fiókák, mire észrevettem. Kivártam, amíg kirepültek, nem lett volna szívem elpusztítani, vagy elpusztulni hagyni őket. A második költést már megakadályoztam, lufikat tettem ki, zajongtam, ha meghallottam, hogy burukkol a hím, zargattam. Még most is próbálkoznak, de már tojásokat nem raktak.

2017. jún. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ilyen esetben a fiókák pusztulni fognak sajnos ha valami csoda nem történik, tojás korukban vagy kikelve. A szülők kétségbe lesznek esve, hova lettek a babák. Nem jó szitu. A felnevelésük meg egész embert kíván.

Sajnálom őket. Talán jobb tojáskorukban végezni, mint mikor már megvannak.A következő lakó garantáltan megöli őket?

2017. jún. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, most esett le... Szóval az új lakó, illetve a tulajdonos óhaja, hogy eltüntesd a fészket? Hát, ha csak tojások, akkor talán könnyebb kidobni, ha már fiókák lennének, akkor nem vállalnám. Oldja meg az illető, engem senki nem kötelezhet arra, hogy élő állatokat elpusztítsak.

Talán valamelyik madárvédő egyesületet kéne megkérdezni, hogy a fészek áthelyezése ebben az esetben megoldást jelent-e.

2017. jún. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Lökjed le őket vagy edd meg.
2017. júl. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Valaki írta, "Van aki CD lemezeket lógat fel", de a búzát jobban szeretik, CD-t nem esznek, elvégre ők nem cd lejátszók, hanem galambok!


Na de komolyra fordítva, ha csak tojás, akkor ha tíz centivel arrébb teszed, akkor már nem fogadják el a sajátjuknak.


Ha kíméletes akarsz lenni a fiókákkal, akkor világítsd át a tojásokat, és ha csak a sárgája látszik középen, akkor nyugodtan kidobhatod. Ha tele látszik valamivel, akkor nem sokára kisgalamb lenne belőle.

2017. aug. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!