Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ez milyen madár?

Ez milyen madár?

Figyelt kérdés

Mire számítsak a fészkelési illetve fióka tartási/nevelési szokásaival kapcsolatban?


[link]

[link]

[link]

[link]


2017. jún. 29. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Szürke légykapó: [link]
2017. jún. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez sokat nem írt le, 1 tojást rakott, de nem kotlik rajta, vagy ezek nem szoktak?
2017. jún. 29. 13:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Naponta raknak egy tojást, majd a vége felé kezd folyamatosan kotlani.
2017. jún. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Igazából nem akartuk ide fészkeljen, de nagyon erőszakos volt, meg azért szeretjük állatokat csak nem akarom hogy ide piszkítson. Viszont ha már itt van csinálnék neki egy rendes házat, nem lesz semmi baj ha vészkés a tálkával együtt átteszem ugye?
2017. jún. 29. 13:36
 5/8 anonim ***** válasza:

A piszkítástól nem nagyon kell félni, elhordják a szülők a kicsik ürülékét. Dobozba/házba nem tenném, legfeljebb egy kartonlapot tegyél alá. Ha útban van, akkor arrébb teheted vagy fél méterrel, ez általában még nem zavarja a madarakat.


Ha jövőre is visszajönnek, beszerezhetsz egy C típusú madárodút, de eresz alá 20-30 centire felszerelt kis vesszőkosár is jó lehet.

2017. jún. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az erkélyen az egyik felakasztott virágtartóba van egy kis műanyag tálka, telepakoltam kővel hogy szél ki ne fújja, abba fészkelt, szóval igazából nem igazán védi felülről, oldalról semmi, csak annyi hogy ugye erkély mélyedésbe van így eső, meg legtöbb szél nem okoz neki gondot, de egy nagyobb vihart nem tudom mennyire bírna így, azért gondoltam.
2017. jún. 29. 14:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy bajuk lenne, de ha félted őket akkor kikötözheted valamilyen madzaggal a virágtartót.
2017. jún. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A madarak jobban tudják, hogy hova fészkelnek, mennyire biztonságos..ha pedig fiatal tapasztalatlan pár, hagyni kell hogy tanuljanak a hibáikból. A megbolygatott, máshová áthelyzezett fészkekhez nemigen térnek vissza. Ha valamit szeretne csinálni a madárral, értesítse a MME-t mert védett fajról van szó(eszmei érték 50000forint)

Nem fognak piszkítani, a szülők a fiókák székletét többnyire megeszik, vagy elviszik. Apró énekesmadarakról van szó. Bő egy hónap alatt lezajlana az egész, a fiókák kirepülnek.

Ha zavarja a pár pötty, ezt tudom ajánlani(fecskepelenka)

[link]

2017. jún. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!