Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egyedül maradt fiókáknál mi a...

Egyedül maradt fiókáknál mi a teendő?

Figyelt kérdés

Tegnap kiszúrtunk egy feketerigó fészket a szomszéd fenyőjének azon ágán, ami átlóg hozzánk. Nagyon aranyosak voltak, látni lehetett, ahogy az apjuk etette a csöppségeket.

Ma reggelre azonban az apa madár holtan feküdt a földön. A kicsik valószínűleg egyedül maradtak, de reméljük, hogy felbukkan még az anyjuk.

A fészek nagyon fent van, próbáltuk elérni létrával, hogy adhassunk nekik gilisztát, de sajnos nem érjük el.

A madártani egyesület honlapján azt írják, hogy előfordul, hogy ez történik, sok fióka hal meg, de én nem szeretném ha ez történne... Hívjam ki az állatvédőket?



2017. júl. 1. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem látod, a tojót, hogy jár a fészekhez akkor igen.
2017. júl. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akkor kijönnek ilyen esetben? Az jó! Csak mondom, az a gond, hogy a fa nem a miénk... de a fészek viszont a mi telkünk felett lógó ágon van.

Egyelőre akkor figyelem, hogy a nőstény jön-e.

2017. júl. 1. 13:52
 3/6 A kérdező kommentje:
Megnéztem az illetékes állatvédők honlapját, és ott az van, hogy a Madártani Egyedülethez kell fordulni, ott viszont a már említett sorok vannak...
2017. júl. 1. 14:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Én nem tudom mi a f_sz van ezekkel az egyesületekkel. Akkor mozdulnak meg, ha esetleg van sajtólehetőség benne. Természetesen tisztelet ha van kivétel. A tűzoltók jöttek ki egyszer, miután körbetelefonáltam Magyarországot.

A tapasztalatom ugyan ez. Mondom, ott a fióka, nincs esélye, és akkor jönnek ezzel a c'est la vie szöveggel.10év mentés után lassan meg tudom ítélni, mikor kell segíteni és mikor nem.

Én értem, hogy nincs kihalófélben a feketerigó, de akkor mi a szarért csinálnak egyesületeket, alapítványokat?

Ezt is megmondom. Azért, hogy felvegyék a pályázat pénzeket, támogatásokat. Nem mondom, lehet valamikor nemes cél volt, mint a kommunizmus.

Nagyon sajnálom. Én egy vetésit kellett végignézzek, ahogy elpusztul,mert egészségügyi okok miatt sajnos többet nemigen foglalkozhatok madármentéssel.

Egyedül civilek segíthetnek, esetleg a katasztrófavédelem de az csodaszámba menne. Keresni kell egy szomszédot akinek nagyobb a létrája, vmi ilyesmi.

Sajnos eddig már majdnem biztos, hogy elpusztultak.

2017. júl. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az MME-től sok jóra ne számíts! Én is azt tapasztalom, hogy csak a támogatásokra hajtanak és a megjelenésre...


Magam részéről azt nem is várom el, hogy egy ilyen gyakori madár, mint pl a fekete rigó, ők maguk kijöjjenek, segítsenek. Szerintem biztos is, hogy nincs erre kapacitásuk, annyi ilyen történik. De....


De hogy ha én magam hajlandó vagyok venni a fáradtságot, hogy megmentsem xy madarat, csak ebben-abban bizonytalan vagyok és megkérdezem az MME-t, és ő nem válaszol, csak helyette küld egy linket, ami a honlapjuk szerintük irányadó oldalára vezet, de közben semmi hasznos infó nincs ott, az mindennek a teteje!

Nem egyszer kerestem már őket emailben. Csak akkor, ha sehol nem találtam választ a neten a kérdésemre, az MME oldalán se... És sose tudak érdemi választ adni, mindig magamra maradtam, magam döntöttem, pedig ők a szakértők...


Beszélni tudnak, madárgyűrűzni tudnak, ovis programokat tudnak csinálni... De hasznos tudást vagy segítséget adni nem.

2017. júl. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát sajnos ez az egész országra jellemző. Akkor van segítség, ha van hozzá hírverés is... mindent kifelé csinálunk, a látszat kevdéért...


Sajnos a fészek azóta kiürült, bizonyára elkapta a piciket a szomszéd macskája. :(

2017. júl. 8. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!