Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A feketerigó hányszor tojik...

A feketerigó hányszor tojik egy évben?

Figyelt kérdés

Május-június körül rakott fészket a szőlősbe, tojt kb 4 tojást, abból hamar kikeltek a fiókák, aztán mire felcseperedtek eltűnt mindenki a fészekből..olyan üres lett.. azt hittem többet nem használja senki azt a fészket.

De most látom reggel, hogy megint van 2 tojás, és az egyikbol mar kikelt egy pici fióka...és lattam az anyját.. fekete rigó volt (nosteny).

Gondolom ugyan az a madár lehet aki a fészket csinálta..nem hiszem hogy albérlő az új család tagjai..:DD vagy?? Minden rigó magának épít fészket..de hogy lehet hogy megint tojt??



2017. júl. 8. 10:16
 1/2 anonim ***** válasza:

4-5 alkalom/év


kell is nekik mert a fiókák 80%-a nem éli meg a felnőtt kort a feketerigóknál...

ellentétben pl. a széncinegékkel a fekete rigó fiókák röpképtelenül hagyják el a fészket és a talajon bújkálva etetik a szülők őket....

közben az életükért küzdenek főleg a macskák miatt, de ott van még a róka, karvaly, nyest, menyét....

2017. júl. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Bocsi , hogy ide teszem fel a saját kérdesemet,de sajnos máshol nem kaptam rá választ, így gondolom itt valaki meg tudná ezt válaszolni , ha ért hozzá.


vissza jönnek a galambok?

Van egy pár pávagalambunk s nekik már tavaly nyár vége és ősze óta nevelt 3 fióka (akik természetesen már nagyok) nekik még nincs párjuk... s már több hónap eltelt egy nagyobb légtérbe voltak... el jött az ideje, hogy el kell őket engedni.. szerintetek vissza jönnek ennyi idő után.. már neveltek 3 fészekalja fiókát, viszont amikor csak 1 hét után engedtük el őket akkor is csak a szomszédban meg az utcában voltak, csakhát vissza találni nem találtak vissza. Szerintetek vissza jöhet mind az 5 pávagalamb? Még azok is akiknek nincs még párjuk.**(a közelben nincs más pávagalamb máshol) gondolom ezek csak a saját fajtájukat választják párnak???? Ma kellene őket elengedni,úgy gondoltam hogy először a hímet, hogy vissza kell hogy jöjjön a tojójához, s majd hátha így működik ez oda vissza.. kézből elengedni... csak nem tudom hogy 3 galambnak kiknek nincs párjuk vissza jönnek-e ..

2017. júl. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!