Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy galamb fészket rakott a...

Egy galamb fészket rakott a teraszomra, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van is egy tojás, én nem akarom levinni, mert akkor az anyagalamb már nem foglalkozna vele, viszont ha anyu hazajön (nyaral) biztos nem örül neki, ha ki fog ott kelni. Lehet valami baj, ha kikel a fióka? Pl. terjeszthetnek valami fertőzéseket? Járt már így valaki?

Köszönöm a válaszokat.



2017. júl. 9. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:
vadgalamb vagy csak sima posta? a vadgalamb tudtommal védett.
2017. júl. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sima postagalamb.
2017. júl. 9. 13:41
 3/10 anonim ***** válasza:
Nincs olyan hogy vadgalamb balkáni gerle van ami nem védet és vad gerle ami védet és a házi galam ugye a postagalab
2017. júl. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy bármi bajotok lenne tőle. Van ismerősöm aki régen évekig hagyta hogy galamb fészkeljen az erkélyén és semmi nem volt pedig sok galamb járt hozzá mert etette is őket.


Ha biztonságos helyen fészkelnek szerintem nyugodtan hagyd aztán ha elment a család akkor el tudjátok tüntetni a fészket meg a koszt amit csináltak.

2017. júl. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Olyan sincs ám hogy a házigalamb a postagalamb :DDD
2017. júl. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%

Nekem 2006 év körültől itt fészkelnek és soha semmi bajom nem volt miattuk. legfeljebb a szomszédok morogtak egy időben. Volt amelyik kisgalamb annyira megszokott és megszeretett, hogy amikor nem jöttem haza időben, akkor nagyon meg volt sértődve és szóba sem akart állni velem. nem szó szerint "szóba", hanem előzőleg ott pancsolt az erkélyen egy lapos vizes műanyag tálban és ott ugrált a vállamon és csipegette a fülemben amit látott és a hajam turkálta.


Viszont amikor későbn értem haza, akkor csak űállt mint egy szobor és nem moccant. Kellett neki kicsit udvarolgatni, mire megenyhült és megint a régi kedves kicsi galambként viselkedett.


Később, 2008 szeptember elején született egy kisgalamb és alig lehetett három napos, amikor ott hagyta az anyja. Akkor hűvös nap volt és féltem, hogy megfázik és behoztam. Műanyag fecskendőből etettem búzadarának és víznek a keverékével. Tettem mellé nagy 2 literes műanyag palackot tele töltve 40 Celziusz fok körüli meleg vízzel, de nem közvetlenül, hanem letakartam egy porruhával és a kisgalamb oda került a ruha mellé. Kívülről lazán egy másik porruhát terítettem, hogy ne nagyon nyomja a pótmama flakonhoz. Persze alá tettem újságpapírt, mert ezek a kicsik kakilnak mint a gép. Az újságot mindig cseréltem alatta. A vizet eleinte a fecskendőből kapta, de amikor két hét környékén megtanult egyedül csipegetni, akkor már volt előtte vizes kis edény és abból ivott és a búzaszemeket csipegette. A gyümölcsön nagyon imádta kicsi korában, pl a szőlő szemnek lehúztam a héját és kiszedtem a magját és egy kicsit ami a csőrébe fér, lecsíptem a gyümölcs húsából. Azt nagyon szerette. A banánt hasonlóan falta, de ma már rá se tudnám venni, hogy ilyent egyen. Csak a búzát eszi, az apró magot a kanári eleséget a kölest szereti és a hántolt napraforgó magot is imádja. Héjával nem eszi meg. lehet venni hántolt (háj nélküli) sótlan napraforgó magot

Amikor a kicsi kikelt, akkor jó ha kap enni a mama, mert abból tudja etetni a kicsit is. Ha megszkja, hogy ott vagy a közelében de nem piszkálod, akkor nem fog félni. Viszont ha mindig kézbe akarod venni az akarata ellenére, annál jobban semmivel nem tudod elvadítani.

Szóval csak óvatosan. Inkább a kajával lehet kézhez szoktatni. Először csak menjen közel hozzád és ne ijeszd meg amikor eszik. Aztán lassan egyre közelebb enged magához és egyre kevésbé veszi zokon, ha a kezedből próbálod etetni, de legelőször onnan úgyse fogadja el.


Vannak olyan fajták, amelyik mindig nagyon félős és távolságtartó marad, de vannak barátkozóbb fajták is.


A kis állatokhoz a szeretettel lehet a leginkább közel kerülni. Vagyis ha látja, hogy enni kap és nem akarod fogdoni, akkor megszokja a dolgot és töbet enged.


itt van az én galambom, már bent van a szobában régóta, de nevelgetm, hogy hova szabad és hova nem szabad pottyantani, de azért van amikor elvéti.

Sokszor rám néz, hogy látom-e és kidugja a fenekét ahova szoktattam, hogy teheti és oda nyomja. Akkor várja a dicséretet.


Nem is az a legfontosabb amit mondasz hanem a hangsúly, lágyan kedvesen halkan kell vele beszélni, mert azt fogadja el kedvességnek. Ha mérgesen rászólsz akkor megriad és félni fog.


Ez az én nevet galambom. Imádjuk egymást.

őt hoztam be 2008 őszén.


https://www.youtube.com/watch?v=bCVcE5OQASo


Az az érdekes, hogy azelőtt amikor még nem volt madaram, akkor minig sokáig meg voltam fázva. Amióta madaram van, azóta csak két pnap és elmúlik a megfázás is. Szerintem a védőoltásszerű hatása az ami ellenállóbbá tett.


Erről mutatok egy kis infót. Igaz, itt gyerekekről esik szó, de ez a felnőttekre is igaz.

https://www.youtube.com/watch?v=v9kz6N0lwaM&t=3s

2017. júl. 12. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%

Arra érdemes vigyázni, ha akár cak 5 centivel arráb teszed a fészket, akkor már nem fogadja el a sajátjának, amikor már tojás van benne.


Egyébként lehet, hogy lesz még egy tojás is.

a tojás kb három hét alatt kel ki.

A kiket kicsi galamb egy-másfél hónap alatt lesz önálló röpképes magár aki el fog menni, ha csak nem szokja meg, hogy ott mindig van kaja. De akkor már nagyon szólítja az ösztöne, hogy családot alapítson.


Nekem is volt az a kislány galamb, amelyik mindig várta, hogy haza jöjjek és megsértődött amikor későn jöttem, az amikor másfél hónapos lett, egyik alkalommal ott ült egy idegen galamb társaságában az erkély szélén. Oda akartam menni hozzá, de kicsit elhúzódott. persze értettem belőle, hogy most ne menjek közelebb mert ott van az új kis párja aki nekem idegen.

Néztem a kisgalambot és ő nézett rám, csak nézett,.. nézett.. és tudtam, hogy most búcsúzik és el fog menni a párjával. Már vagy egy perce ott ült és nem akart mozdulni sem. Sok minden kötött össze minket vele. Aztán eltelt talán egy perc. talán kicsivel több, amikor végül én elégeltem meg a dolgot és kicsit közelebb léptem hozzájuk. Szinte egyként ugrottak sé mint a villám, úgy repültek el a párjával együtt. Többé nem is láttam már.


Az enyém, aki a videón látszik csak azért maradft nálam, mert amikor másfél hónapos lett, akkor november közepe volt már és el akart ő menni és emgedtem is. Teljesen szabadon járkált kirepül visszajön ahogy a kedve tartja. Másfél hónaposan ő is kirepült az erkélyen és nem is akart már vissza jöni hozzám.

Másnap vittem ki neki magot, de nem jött, kint hagytam de nem hiányzott belőle. minden nap láttam eleinte, aztán haramdik napon már nem is jött oda. A negyedik an amikor kinemtem, már ott várt az erkély korláton. Ahogy meglátta, hogy kinyitom az ajtót, akkor leugrott és beszaladt a szobába és tömbbet nem is akart elmenni.

Ki jár szabadon és amikor kihajolok,akkor a válamon landol, de nem marad el sokáig.


Szerintem mivel novemberben hideg is volt már kint és ennivaló se volt kit a természetben ő meg hopzzá szokott, hogy mindig van előtte víz is és magok is. Azért jöhetett vissza meg éhes volt és fázhatott is, talán a többi madár se bánt vele úgy ahogy tőlem megszokta, ha valamit találnak kint akkor verekednek érte. Gondolta, dehogy is megyek én ki éhezni fázni verekedni az ennivalóért. Így maradt az én madaram aki már 9 éves lesz szeptember 3.-4.-ke környékén.

2017. júl. 12. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Közben megtaláltam a régi kislány galambról készült videót is. Kedves emlék. [link]
2017. júl. 12. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha azt akarod, hogy a kis állatkával nagyon jó "barátok" legyetek, akkor meg kell adni neki a tiszteletet, figyelembe kell venni az akaratát. Amitől nagyon elhúzódik azt nem szabad tenni vele. ÍPl ha meg akarod fogni és nem akarja jól láthatóan, akkor kérheted azzal, hogy oda teszed elé a kezed és valami neki kellemes dologgal, pl nagyobb madárnál kis maggal, kifli belével (az enyémnek az a csemegéje, mert a héj nélküli napraforgómag). ja én nem árt a kifli bele neki mint sokan mondják, de nyilván csak kicsit eszik belőle és nem azzal lakik jól.


A galamb nagyon önérzetes és akaratos madár.

Úgy lehet vele "beszélgetni" elmondani, mit szeretnél, és akarja-e, hogy elmutogtod a lehető leg egyszerűbben.

Pl mutatom a kezemmel és ő általában megérti ha már kialakult köztettek egy fajta bizalom, hogy pl nem fél, hogy csak úgy felkapod a kezedbe az akaratán kívül. A videón ahol a vízben fürdik, ott is lehet látni, mondom neki a kezemel, hogy ott a friss víz és milyen jó benne lubickolni. Erre bele megy és megcsinálja amit mutattam neki. A galambok így "mondják" meg egymásnak, hogy gyere ide, hogy oda repül és vissza néz, kicsit vissza meg, hogy a másik láthassa, hogy ő most valahova el akarja hívni. Érdekes ez a gesztus nyelv, de így beszélnek egymással és így mutatják meg amit akarnak. Ha megfigyeled őket és kialakul már egy bizalmi kapcsolat köztetek, akkor meg fogod érteni, mit szeretne. Ha azt megadod neki, akkor nagyon hálás tud lenni érte és hatalmas szeretettel és bizalommal hálálja meg.

2017. júl. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az anya galambot és az apát is kézhez lehet szoktatni sok esetben, de utána azzal lesz majd probléma, ha egyszer elkezded, akkor már elvárják örökké az etetést.

majd később ha még vissza járnak és elfogadod, hogy ott ülnek de nem akarsz további szaporulatot, akkor elég ha a tojást kiseréled valami hasonló méretű és formájú kavicsra vagy akár egy dióra, azt is elfogadják tojás helyett, ráülnek felváltva a papa és a mama de nem lesz sok kicsi belőle.


Csak tapasztalatból leírtam amit már kitapasztaltam.

2017. júl. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!