Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy galambot a mező...

Találtam egy galambot a mező és a város határánál. Nem tud repülni. Kérdéseim lennének?

Figyelt kérdés
Csak össze van kuporodva, szeme csukva. Fiatalnak néz ki de nem annyira fiatalnak. Sérülés nem látható rajta. Ha állatorvoshoz viszem kell-e fizetnem érte és kb. mennyit? Kaphatok-e el tőle fertőzést? Nem vagyok állattartó de adtam neki enni magvakat vizet, nem nyúl hozzájuk. Valahol olvastam hogy le kell nyomni a torkán mert magától nem fog enni?!
2017. júl. 26. 17:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha a kondiciója rossz, valószínű, hogy beteg. Ha a széklete zöld, híg, zselészerű, bűzös, nyálkás, bárhogy rendellenes(normál széklet gombszerű) bél/emésztőrendszeri problémára(pl.szalmonella)utal.

Ha váladékozik a szeme, légzése nehezített, tüsszög, köhög, taknyol, akkor légúti. Mindenképpen szükséges lenne maszk viselete. A madár megfogása után kézmosás!

Elkapni betegségeket nem könnyű,ha megtöténik antibiotikummal nyomtalanul gyógyul(ornitózis pl.)

Ha a kondíciója jó, akkor elképzelhető hogy balesetet szenvedett. Mindenképpen ajánlom állatorvoshoz vinni

[link]

exopet

állatorvosi egyetem vad-exotikus szak

A kondiját a mellizmán kell ellenőrizni.ha a szegycsontja kiáll mint a penge, akkor rossz, ha elég hús van rajta akkor jó.

Dobozban ajánlott tartani, zajmentes stresszmentes helyen.

2017. júl. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszi. zöld volt a széklete. kigyógyul ebből vagy belehal?
2017. júl. 26. 17:54
 3/12 anonim ***** válasza:

majdnem mindent meg lehet gyógyítani. akkor lehetséges szalmonellózis(a leggyakoribb), arra furazolidont szoktam adni de lehet Magyarországon nem forgalmazzák. Állatpatikában, galamtenyésztőknél tudnak ajánlani megfelelő készítményt. Vigyázni az adagolásra, és probiotikumot is kéne kapjon(antibiotikum mellé)

Pár szemet-főtt búzát-esetleg meg lehet próbálni lenyomni. nekem is volt ilyen esetem, másnap már magától evett(gyógyszer mellett)

2017. júl. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni,hogy mennyi idős.Egyszer volt kisgalambunk mi fecsiből etettük vízzel kevert búzadarával.Mikor már nagyobb volt evett tálból is viszont csak akkor,ha kopogtunk neki a tálon.Esetleg próbáld meg,hogy kicsit kopogsz neki a körmöddel.
2017. júl. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Felfordult a hatara, lehet nem eri meg a reggelt :(
2017. júl. 26. 19:19
 6/12 anonim ***** válasza:
Húha..hát akkor a végét járja..lehet idegrendszeri tünet is ha egyensúlyzavarai/rángatózásai vannak. Ilyenkor ha tényleg betegségről van szó azonnal szélesspektrumú antib.ot és B vitamin'sokkot' kell kapjon. De ha el is pusztul, legalább megmentetted és nyugodt helyen hal meg.Ha meg túléli és meggyógyítható, jó érzés lesz.
2017. júl. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Majd irj mi lett vele.Remélem meg gyógyul,
2017. júl. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Meghalt :/
2017. júl. 26. 20:12
 9/12 anonim ***** válasza:
Szegény kis galamb.Sajnálom,hogy nem sikerült megmenteni.
2017. júl. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sajnálom...
2017. júl. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!