Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerdán találtam egy törött...

Szerdán találtam egy törött lábú kisfecskét. Ennivalót nem fogad el, nagyon le van gyengülve és fájdalmai vannak. Már 2 napja szenved, mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés

Szerdán találtam egy kisfecskét, visszatettem a fészkébe. 2 óra múlva megtaláltam a fészkétől 5 méterre. Eltörött a lába és valószínűleg több helyen is megütötte magát. A testvérei régebben kirepültek és őt hátrahagyták, gondolom próbált utánuk menni. Csináltunk neki helyet egy dobozban (ami felül fedett és oldalt van a nyílás), alá papírtörlőt tettünk. Amióta nálunk van próbáljuk etetni, de nem fogadja el. Csipesszel legyet, szúnyogot és kutyakonzervet. Egy pirinyót ivott a kálciumos vízből. Tegnap és ma is ürített. Többnyire csak lehajtott fejjel fekszik, néha elkezd kapálózni és repülni próbál. Járni nem tud, inkább gurul. Ha behallatszik a szobába a többi fecske hangja válaszol nekik (csipog). Az unokatesóm még kicsi és sokszor piszkálja (természetesen rászólunk). Egyre gyengébb, mit tudnék csinálni?:( Nagyon rossz látni, hogy szenved. Tényleg rengetegszer próbáltam már megetetni://

Vasárnap tudnánk csak elvinni a Mályi madármentő egyesülethez kocsival. Nagyszüleimnél vagyok vidéken nagyon messze mindentől:/ Fehérgyarmaton van valami? Oda megyünk holnap. Mióta megtaláltuk nem evett semmit, meddig bírja még így sérülten?



2016. júl. 28. 20:52
 1/10 anonim válasza:
11%
Ilyenkor rosszul érzem magam, mert én a kutyának odaadom aki megrágcsálja, eljátszadozik vele és megöli. Na jó, mégsem.
2016. júl. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Téged kéne oda adni egy kutyának hogy megrágcsáljon.


sajnos ilyenkor csak az állatorvos az aki segíthet, ha időben elviszitek hozzá.

Szegény kisfecske:(

Egyre kevesebb van belőlük, kár

2016. júl. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Itt nincs állatorvos, Mamám pedig nem tud vezetni.
2016. júl. 28. 21:05
 4/10 anonim válasza:
Buszozni se tudsz?
2016. júl. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Vagy valakit megkérni hogy.vigyen el?
2016. júl. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mályi innen 180 kilóméter ami kocsival is több mint 2 óra. Akkor ugyanezt busszal? Stresszesen a melegben egy kis dobozban? Egyébként se mehetnék.
2016. júl. 28. 21:19
 7/10 anonim ***** válasza:
Hívd fel a madárkórházat, hátha kitudnak menni érte
2016. júl. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha megmarad reggelre az első dolgom lesz felhívni őket. A Mályi madármentők 2 tagja is Fehérgyarmati, hátha át tudják venni.
2016. júl. 28. 22:52
 9/10 A kérdező kommentje:
Sikerült eljuttatni hozzájuk épségben :)
2016. júl. 29. 08:21
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szép volt, jó lenne, ha mindenki ilyen lelkiismeretes lenne. Remélem, hogy nem gyengült le annyira, hogy ne tudja feldolgozni a kaját.

A frissen fogott madarakkal ez a helyzet, nálam az első 1-2nap mindig pokol, nem akarnak enni, tudom milyen.

De erőszakkal beléjük kell tömni, ha csak egy minimálisat is. Persze vigyázni hogy ne fulladjanak meg.

2016. júl. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!