Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Papagáj rossz élettel? Mit...

Papagáj rossz élettel? Mit tegyek? S. O S.!

Figyelt kérdés

Öcsém kapott egy papagájt már vagy 2 éve (lehet 3, repül az idő).

Nimfa papagáj azt hiszem.

Nem sikerült őt kézhez szoktatni, lehet eleve idősen vettük meg.

Belecsíp, harap az emberbe, ha közeledünk hozzá. Ezért csak keveset repült.

Amikor kiengedtük repülni a szobában, teljesen elfáradt, fujtatott, pedig igazán kevés ideig volt kint.

Aztán kivittük egy kinti helyiségbe, lomosba, mert bent nagyon koszolt. Ott kiszedte a kutya, de szerencsére túl élte, csak a tollát tépte meg.

Nyáron csak néha tették ki, mert ott a macska bántotta volna.

Mivel kint van én már nagyon régen láttam. Ez a hely, ahol van nem túl világos, így nem jó ott neki!

Szóval kimentem és nagyon félt tőlem! De tényleg, ott vergődött, csak mert bementem, pedig messze volt tőlem.

Többször kérdeztem tesómat, anyámat, hogy minek kellett ez az állat, ha nem lehet normális körülmények között tartani. Mindig csak morog valamit.

Hogy lehetne jobb élete a papagájnak?

Nem hiszem, hogy kézhez szoktatni már lehetne bármikor. Kiengedni sem igen lehet már, megsérülne, nem bírna repülni.

Akkor mit csináljak vele?

Lelkiismeret furdalásom van miatta! :C



2017. aug. 19. 00:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Keres neki új gazdit,szerintem jobb lesz neki mássnál! Azért fél mert nem szeretitek! Meg gondolom kis hellye van. S nem lehetne egyedül tartani.föleg repülés nélkül! Fontos a repülés mert a légzsákjaiból igy cserélödik ki a levegö!Ez kimeritti az állatkinzást.
2017. aug. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom merre laksz,de én szivesen befogadom. Ha nem laksz messze!
2017. aug. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Ha rám lenne bízva, én szívesen odaadnám neked, viszont ők nagyon szeretik és nem hiszem, hogy odaadnák valakinek.


A kérdés, hogy egy másik gazdi mit csinálna vele?

Be kellene hozni a házba? Akkor lehet jobban hozzászokna az ember közelségéhez? És ha ez megvan, akkor lehetne röptetni? Esetleg egy társat venni neki? Nem bántaná?


Kérlek leírnád? Hátha rá tudom őket venni.

Egyébként, ha mégis oda engednék adni, mindenképp szólok!

2017. aug. 19. 07:56
 4/17 anonim ***** válasza:

Ezt hívják állatkínzásnak.

A papagáj eleve társas lény, egyedül nem szabad tartani, csak fajtárssal.

Egy szép nagy(!), világos röpde kellene neki és egy társ (másik, ugyanolyan fajtájú, de ellenkező nemű papagáj).

Vagy egy új gazda, aki ezeket biztosítja.

2017. aug. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ne haragudj nem bántani akarlak de ha szeretek egy állatot nem teszem ki a lomosba!!! Nekem 6 hullámosom van és 2 nimfám hatalmas szobai röpdében!(A fele szoba szinte a madaraké) A reptetés meg idő. Minden nap kell röptetni több órát . Eleinte az enyémek riadt matricaként a fügőnykarnison ültek és pislogtak órákon keresztül . Most meg a felyemen táncolnak. Elsö voltam.
2017. aug. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én behoznám a szóbámba és rengeteget dumálnék neki de etetésen kivül nem nyulnék felé.Aztán vennék fürtös kölest azt mind imádja.és mikor már érdeklödne felém meg kinálnám velle. A kaliton keresztül. Hiddel szép lassan felengedne és nem fujna. Szereznék mellé egy társat elenkezö nemüt! És egy nagy röpdét ami nem toronykalitka hanem minim 150cm hosszú 100 cm széles és minimum 100 cm magas! Ebben már 2 madár tartható állandó röptetés mellet! Elsö voltam, nekem 300cm hosszú 100 cm széles és 150cm magas röpdém van.
2017. aug. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Kiemelném, hogy nem enyém az állat!

Én próbáltam tenni ellene, viszont nem tudtam! Ne engem szidjatok kérlek, megpróbálok segíteni a madárnak!

Köszönöm szépen, az utolsó válasz nagyon hasznos, ilyenekre gondoltam, nem lecseszésre!:))

Ami megtörtént, megtörtént.

Sajnos csak változtatni lehet rajta, visszafordítani nem!

2017. aug. 19. 18:23
 8/17 A kérdező kommentje:
Még az a kérdésem, hogy egy nála fiatalabb madárral nem fog verekedni?
2017. aug. 19. 19:15
 9/17 anonim ***** válasza:
A legfontosabb hogy másik nembe tartozzon szóval ha fiú akkor lány legyen! Nekem állatorvos segitett mert én nem tudom eldönteni,hogy fiú vagy lány .A mimfák nagyon jámbor madarak. Fujáson meg szárny csapkodáson nem igen megy tovább. Szinte biztos hogy nem csip. Ebböl kiindulva simán be merném mellé tenni a fiatalabb madárkát.
2017. aug. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Ezt megcáfolnám.

A mi madárkánknak bőrkesztyűn keresztül sikerült igen fájdalmas, mély sebet ejtenie, többször is.

Nehéz lesz összeszoktatni őket...:/

Kb. mekkora ketrec kéne kettőjüknek legalább?

2017. aug. 20. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!