Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy kiscsirkét az...

Találtam egy kiscsirkét az udvarunkban, olyan mint egy napos csibe, csak sokkal kissebb. Mivel etessem?

Figyelt kérdés

Vettem csirke indító tápot, de nem akarja megenni.

Amikor nem esett az eső kicsi bogarakat, meg hangyákat fogdosott a fűben. Lehet hogy nem is csirke?


2017. aug. 20. 09:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Csontit ne! Csontit ne! Lisztkukacot. A túró jó(kálciumforrás), a tojás jó. A másik kérdésben említett magokat amíg kicsi meg lehet kicsit főzni, hogy felpuhuljanak.Fácánom sosem volt, így sajnos nem tudok túl jó tanácsot adni.
2017. aug. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászóló!

Nagyon köszönöm a vészjelzést!

Utánna olvastam a MME honlapján, ahol nagyon sok hasznos információt kaptam elárvult fiókák nevelésével kapcsolatban.

Tegnap nem jutott eszembe, pedig támogatója is vagyok a Madártani egyesületnek.


Szeretném itt megjegyezni, hátha valakinek még szüksége lesz hasonló információra, hogy a csontokat azért nem etethető, mert súlyos fertőzéseket terjeszt.

Ezenkívül nagyon óvatosan etethető a földigiliszta,mert a légcsőféreg közti gazdája.

Ami nekem most bevált etető keverék : tehéntúró, reszelt tojásfehérje, mozsárban pirított napos csibe indító táplál megszórva.

Persze a mennyiség nagyon kicsi, hisz „pityike” csak 23 gramm.

2017. aug. 21. 08:10
 13/13 A kérdező kommentje:
*csontokat helyett csontkukac
2017. aug. 21. 08:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!