Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy rigó napok óta be akar...

Egy rigó napok óta be akar jönni az ablakon, fejjel nekirepül, mit csinál tulajdonképpen? Kezd idegesiteni!

Figyelt kérdés
Most vakolták a házat, azóta csinálja, mindig reggel hét körül kezdi. Először a kisfiam párkányán ült és verte csőrrel az ablakot, mig el nem húztam a függönyt. Azóta mindig másik teraszajtón próbál fejjel berepülni, nem értem. Kezd idegesiteni, mert minden tiszta madárürülék, a friss vakolaton virít, ami nem volt kétforint, ugyhogy el kellene riasztani végleg. Mit csináljak?
2010. máj. 25. 09:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem bemenni akar, a saját tükörképét véli ellenfélnek, gyíkorlatilag támadólag lép fel.


Az ablak külső oldalára celluxozz újságpapírt alulra, ha a párkányon áll, ne lássa magát.


Valószínűleg fészke van a közelben, azt védi. Ha esetleg valakivel mag tudod kerestetni a fészket, és átvinni egy távolabbi helyre, az segítene.

2010. máj. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem enged be, es nezd meg, hogy mit akarhat.
2010. máj. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Csináld azt amit nagy üvegfelületeknél szoktak alkalmazni: Vágd ki egy kitárt szárnyú ragadozó madár sziluettjét, ez általában elijeszti a kisebb madarakat.
2010. máj. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szoktak fekete ragadózómadár alakú matricát ragasztani az üvegekre, hátha az segít nálatok is.
2010. máj. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

énekeld el neki a sejj rigó rigó, sárga csikót... nótát.

szerintem akkor elmenekül

2010. máj. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem sárga, fekete:) olyan csodaszép az énekhangom, hogy tuti odaköltözik, ha még énekelek is neki! Gondoltam már, hogy beengedem, de mire kinyitom az ajtót, elrepül. :)). A matricát megpróbálom, vagy papirból vágok az ablakokra vmit. De mint a 20 ablakra? 4-5 ablakon próbálkozott eddig. Vagy hagyjam halálrazúzni magát? Sztem véres a feje...ha egyáltalán egy madárról beszélhetek...
2010. máj. 25. 10:10
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Ez valami vérmadár. :DD Tudod, mint a vérnyúl. :D
2010. máj. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Alfred Hitscock : Madarak....csak nem sirály és feltehetőleg egyedül támad...:) tényleg vérmadár...idegesít, kárt tesz magában a kis hülye.
2010. máj. 25. 13:04
 9/11 anonim ***** válasza:
a legelsö válaszolóra szavazok! :P
2010. máj. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az Állatkertben is minden nagyon ablakra vagy plexire nagy fekete repülő ragadozómadár formájú matricát ragasztottak. Vágj ki ilyet fekete papírból (karvaly alakú a legjobb) és többet nem megy neki az ablaknak.
2010. máj. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!