Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik madarat ajánlanátok?...

Melyik madarat ajánlanátok? (lent)

Figyelt kérdés
Szeretnék a szobámba egy madarkát. Már van ketrecem is meg minden, de a szüleim nemengedik, mert hogy büdösek meg a kaját szátdobálják. Melyik olyan madárfaj ami nemcsinálja ezt a 2 dolgot?
2010. máj. 25. 13:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Akkor csinálnak ilyesmit, ha elégedetlenek!
2010. máj. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És a bűz?
2010. máj. 25. 14:00
 3/13 anonim ***** válasza:

Miért nem veszel inkább vmi rágcsálót? Olyan aranyosak például a tengerimalacok,hörcsögök is vagy bármi más.

Én madarat semmiképpen nem tartanék. Ezen okok miatt:

1. egy madárnak nem hiszem, hogy egy kalitka olyan jó dolog lenne. Nekem a madarakról a szabadság, repülés jut eszembe. Ezek amelyek az állatkereskedésben vannak (vagy bárhol) be vannak börtönözve. Ez az én véleményem.

2. tényleg zajosak. mindegyik ad ki hangot és szerintem egy szobába elég idegesítő lehet.

2010. máj. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Akár valami rágcsálót, madarat kutyát..stb. tartasz a lakásban annak megvan a jellegzetes szaga. Nyilván ha rendszeresen takarítasz és figyelsz a higiéniára ez a szagocska nem növi ki bűzzé magát.


Első madárnak a zebrapintyet ajánlanám.

Viszonylag igénytelen állatka, sok szép mintázatban lehet kapni, és a hangjuk is aranyos. Ja és ha zebrapintyet veszel akkor legalább kettőt vegyél mert ezek nagyon társas kis lények.

[link]


[link]

2010. máj. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Am a rágcsállóval (hörcsög stb) ugyan ez a helyzet. Büdik. Sajna..... :( Jááááááj! nekem kell egy kisállatka! :(
2010. máj. 25. 19:42
 6/13 anonim ***** válasza:

Madarat tartani nem kis felelősség, és a hiedelmekkel ellentétben óriási hiba akkora ketrecben tartani őket mint amiket a boltban kapsz. Minimum 2köbméter kell a kisebb madaraknak is mert óriási a mozgásigényük, valamint párban kell tartani. A fény is fontos, mert a madarak csak napfény mellett képesek hasznosítani a vitaminokat.


olvasgasss itt:

[link]

2010. máj. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia!attól függ mekkora ketreced van.nem hiszem hogy például egy zebra pinty olyan nagy port csinálna,de a nagy papagáj nagyon nagy felelősség!Sokan azt mondják nem csinál port stb.hazudnak!Állatkereskedésben dolgozom,és két nimfám is van.De ahhoz hogy ne fúljak meg a porban fürdetni kell őket legalább 3 naponta,és takarítani a ketrecet heti 2-szer.ráadásul nem kell elfelejtkezni a reptetésről sem és arról sem hogy van amelyik 20 évig is él!!Én is a hörit ajánlom (az is van itthon:))de ne forgácsot tegyél alá hanem van már ilyen agyagos alom semmi szaga sincs!!és az enyém imádja!ezt garantálom!vagy a degunak és csincsillának sincs és aranyosak nagyon!de a papagáj szerintem akárki akármit is mondd legnagyobb felelősség!
2010. máj. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Még valami 22:04 vagyok a 14:08-nak teljesen igaza van!!De azért a papagáj ellen beszéltem de azt is elárulom nem adnám őket oda a világ összes kincséért sem!!imádom őket!tündér mind a kettő!és ha vállalod a gyakori takarítást én mindenképpen azt vennék a helyedben!
2010. máj. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

úúristen... 2. válaszoló.... a rágcsálók a legbüdösebbek xD (tapasztalat. xD) a papagájnak pedig egyáltalán nincsen szaga! xD semmi bűz, és ilyesmi...a kosz, hát az meg annyiból áll, hogy naponta, avyg kétnaponta, ha látsz maghélyakat a földön vagy pihékel, akkor felsöpröd, vagy felpórszívózod... nem nagy ügy. (: nekem is van hullámos papagájom. ha meg kinn van, és röpdös, és összetojik valamit, azt is csak egy kis vizes ronggyal le törlöm, és meg van oldva. még a falról is. xD ha oda sikerül neki. :D


szerintem a hullámos papagáj, az jó. kicsi a teste, nagyon aranyos, nálam egy félévig tartott a megszelídítése, dehát piacon vettem állatkereskedésbőől, úgyhogy. éérted. :D

régen is hullámos papagájom volt, akkor se csalódtam benne. (:

2010. máj. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

ja, és egyébként, előző voltam.


Ha tartasz papagájt. vagy madarat.

azt igen, nem szabad egész élete végéig a kalitkába nem maradhat... én mindig a lakásba röptetem, aztán amikor visszamegy, akkor visszamegy. de azért nem minden helyiségbe mehet be.. :) ha a szüleid nem engedik, hogy röptesd, akkor sok értelme nem lesz, hogy megved, mert szegénynek ez csak kínzás. (szerintem. mert nem repülhet


a pinty, hát azt nem tudom, hogy kalitkából kiszokták.e engedni, még nem láttam, hogy pinty lakásba röpködött volna. x) és azt se láttam, hogy megszelídöl, és rámegy az ember kezére. ha olyat szeretnél, ami szelíd lesz, én akkor a pintyet nem ajánlom :D

2010. máj. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!