Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak ha ta táltam...

Mit csináljak ha ta táltam egy sebesült galambot? Az utcán mentem megláttam egy fekvő galambot, bármit csináltam nem reagált és nagyon megsajnáltam ezért a pulcsimban haza hoztam.

Figyelt kérdés
Útközbe se csinált semmit csak nèzegetett a dobozában is csak állt.Reggel látszott rajta hogy jobban van ès dèlutánra már egèszen virgonc volt,ezèrt úgy döntöttem hogy kiviszem az udvarra ès ha akar elrepülhet. Amikor kitettem a fűbe csak állt egyhelyben pont mint amikor megtaláltam.Kicsit távolabb mentem hátha zavarom,de semmit sem csinált.Amikor vissza raktam újra virgonc volt. Nemtudom hogy mièrt nem tud elrepülni, ès hogyan lehet megállapítani hogy eltört-e a szárnya.

2017. szept. 6. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld felvenni velük a kapcsolatot, hátha tudnak segíteni.

[link]


Nagyon szép, amit teszel a galambért! :) Majd írd meg, hogy hogy alakult a sorsa.

2017. szept. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nézd meg a szegycsontját, középen a hasán, mellén. Ha nagyon kitapintható, penge, nincs mellizom a madáron, akkor rossz a kondija, valószínű beteg.

Ha jó a kondi(van hús rajta), akkor baleset érhette. Ezt állatorvos tudná pontosítani mindkét esetben. Dr.Berta Krisztián pl.

Mindkét esetben óvatosságot ajánlok:maszk, kézmosás. Mondjuk ez minden ismeretlen állatra érvényes.

2017. szept. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek egyenlőre sehogysem engedi hogy megnèzzem a szegycsontját de a galambmenhelynek már írtam.
2017. szept. 7. 19:05
 4/9 anonim ***** válasza:

jaj nem megnézni kell, kitapintani.

meg kell fogni, két kézzel, a szárnyait a testéhez, hogy ne vergődjön.lehetőleg sötétben kellene megfogni, akkor könnyebb talán. nehéz így, tapasztalatlanul.nekem sokminden természetesnek tűnik, ami másnak nem az.

a galambmenhelyek általában azt mondják,tele vannak. mindenütt ezt mondják. úgyhogy a jószívű civilekre vannak bízva.

2017. szept. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Ügyesen megtaláltad a jószándékoddal azt az állatfajt, amelyiket a városokban nemhogy segíteni, hanem irtani kéne, begyűjteni saseledelnek vagy legalább légpuskával lőni, hogy megtanuljanak megint félni az emberektől, és nyugodtan lehessen leülni a parkban egy padra vagy várni a vonatot a peronon. Repülő patkányok.
2017. szept. 11. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szerintem a galambok se a patkányok nem undoritoak.A patkányt saját tapasztalatból tudom ugyanis van egy patkányom aki egyáltalán nem undorito.Es az utcai patkányok is csak a környezetük miatt piszkosak.Ès mostmár a galambról is tudom hogy nagyon aranyos ès hűsèges.

Kèpzeljètek elrepült ,de másnap visszajött enni kb 2 óra körül ès azóta minden nap visszajön.

2017. szept. 12. 14:57
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

:)

ennek nagyon ürülök:) hozzánk is voltak galambok, akik évekig visszajártak. Elhozták a párjukat, meg a fiókákat is bemutatni(a fiókák rettenetesen félénkek). a higéniai szabályokat azért tartsd be, kézmosás, ürülékkel/tollakkal járó takarításkor maszk. De a tudtommal 2 elkapható zoonózis is antibiotikummal nyomtalanul gyógyul.Nem egyszerű elkapni. Veszélytelenebbek mint a kutya/macska mert mégcsak nem is emlősök.

Amúgy érzik, hogy ki a jó ember.


#5: yourself!

2017. szept. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
:)
2018. máj. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy visszamegy enni nem hűség, hanem élősködés...
2018. máj. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!