Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A papagájom állandóan rikácsol...

A papagájom állandóan rikácsol. Ilyenkor mit kell tenni?

Figyelt kérdés

(Barraband papagáj)

Nem tudok normálisan tanulni mellette.

-6 hónapos

-egyke, de mindig van foglalkozva vele

-kiengedem össze vissza repdes, alig lehet megfogni.

- 5 napja van már nálam

-ketrece elég nagy


folyton rikácsol ű, nem tudom megszokni. Mit tegyek, hogy leálljon a rikácsolással?


Kérlek válaszoljatok, igazán megköszönném!


2017. szept. 19. 07:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nekem volt több papagájom.Nagy ketrecben.Mivel madár,próbál röpködni.És mivel papagáj nem dalol mint a pacsirta.Ha ilyen madarat akarsz tartani számolni kell ezzel.Ha nem olvasol utána és nem hiszed el a normális válaszokat akkor minek kérdezel?Vegyél kígyót.Az nem röpköd.És hangja se nagyon van. :)
2017. szept. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:

Szia!

Nekem egy rózsásfejű törpepapagáj párom van. Amikor haza hoztuk a tenyésztőtöl a kézhez szoktatást azzal kezdtem, hogy kiengedtem őt először nagyon félt , nem erőltettem ,hogy rám szálljon csak csináltam a dolgom amit egyébként is szoktam, aztán elő vettem a telefonomat videókat néztem stb 10 prercel később azt vettem észre ,hogy a hátamon totyog. Elég jóba lettünk ,de este nem akart visszamenni a helyére így megfogtuk anyuval. Így ment ez még 2 napig aztán tudta hogy este vissza kell mennie. Elég hangos volt így sok jó tanácsra hallgatva vettünk neki egy párt. Azóta még aranyosabbak,bújnak egymáshoz ,stb ,de ami neked a leglényegesebb csendesbbek. Egésznap kivannak engedve. Most készül nekik a röpde. 😀

2017. szept. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
A facebookon vannak csoportok pl: pagájosok, pagájok takarmányozása, papagáj imádók,stb
2017. szept. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A problémádra pontosabban a madarad problémájára ebben a videóban mindent megtalálsz: https://www.youtube.com/watch?v=5GN1OJYkS-M


De összefoglalva: tágas repülésre alkalmas ketrec, egy pár biztosítása, sok-sok természetes elfoglaltság(gallyak,ételkeresők,stb) mert bizony az unalomtól is ordítanak/viselkedésproblémásak lesznek nem csak a fajtárshiánytól.


Ajánlom a Papagájok takarmányozása, Papagájosok és az Ausztrál papagájosok csoportot facebookon. Mindhárom nagyon informatív,sokat lehet tanulni a helyes tartásról,stb de lehet kérdezni is. A takarmányosba és az ausztrálosban az albumok is tele vannak hasznos infókkal.

2017. szept. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ja és a szüleid hihetetlen módon felelőtlenek ha azt se tudják mit vesznek,milyen igényekkel,stb de megveszik...


Párra nem telik akkor mi van ha orvoshoz kell vinni??? Nem a sarki orvoshoz kell vinni hanem ahhoz az országban lévő pár szem egyikéhez aki ért is madarakhoz... Ez elsősorban Budapestet jelent...

És a vizsgálat,gyógyítás is több tíz ezer lehet...

2017. szept. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Semmit sem tehetsz.A leg jobb,ha oda adod valakinek,vagy el adod.Nekem is ilyen problémám van
2017. szept. 22. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen problémám van.Egyszerűen meg őrülök!Én,amikor írtam,hogy idegesít,nekem bunkó válaszokat adtak.
2017. szept. 28. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Kellett az énekesmadár, de azért kussoljon. Világos logika.
2017. szept. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Már elnézést, de nálam normális válaszok a befutók, s nem a bunkó rossz indulatú emberek válaszát akarom olvasgatni.

Pl. Utolsóét (előttemét) ha bárki is félreértelmeznés és ezért is veszekedni kelljen.

2017. szept. 29. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!