Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan kell gondozni egy...

Hogyan kell gondozni egy törpepapagájt?

Figyelt kérdés
Augusztusba kapok egyet, olyat szeretnék amelyiknek a feje pirosas a teste meg zöld (úgy tudom hogy ez a rózsásfejű törpepapagáj). Előre is köszönöm a válaszokat!
2010. máj. 27. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Etetése:

A következő magkeverék ideális a rózsásfejű papagájok számára:


* Köles 40%

* Fénymag 20%

* Napraforgómag 20%

* Zab 10%

* Kendermag 5%

* Lenmag 5%


Ezt természetesen a hullámos papagájhoz hasonlóan ki kell egészítenünk zöldségekkel, gyümölccsel, stb-vel. Szívesen rágcsálnak még lisztkukacot is.


A papagáj nem mindenevő! Ami a gazdájának ízlik, neki árthat. Némely szelíd madár szinte megsértődik ha nem ehet gazdája ételéből. De engedékenységünkkel ne ártsunk kedvencünknek. Szigorúan tilos például alkoholt és feketekávét adni, de a só az édességek sem használnak az egészségének.


Tartás, elhelyezés: Az összes törpepapagájra vonatkozik, hogy feltétlenül párban tartsuk õket! Ezek a madarak igen sok mozgást igényelnek, ezért a méretükhöz képest viszonylag nagy helyen javasolt elhelyezni õket. A szakirodalom természetesen tágas voliert javasol (1 m3 légterû), de a hazai tapasztalat azt mutatja, hogy ennek már a fele is elég ahhoz, hogy a madarak tenyésszenek, sõt van, ahol még ennél is kisebb helyen vannak. A fenti méretû volierben akár három párt is elhelyezhetünk, viszont eléggé összeférhetetlen madarak, ezért más fajokkal nem tartható együtt, valamint a párok kialakulása után érdemes azokat külön tartani. A külsõ röpdében nyáron kint tarható, a hidegtõl nedvességtõl azonban óvni kell. A fagytól óvni kell, a fiatal madaraknál a hõmérséklet ne csökkenjen 10°C alá. A kaliton/volieren belül feltétlenül biztosítsunk számára alvódobozt. Aktív, szívós, közepesen zajos papagáj, szeret rágcsálni elsõsorban friss faágakat, szeret fürödni, annyira, hogy forróbb napokon többször is meg kell töltenünk a fürdõedényt, mert kifürdi belõle a vizet.


Az összes törpepapagájra vonatkozik, hogy feltétlenül párban tartsuk õket! Ezek a madarak igen sok mozgást igényelnek, ezért a méretükhöz képest viszonylag nagy helyen javasolt elhelyezni õket.

Odu mérete: 20 x 20 cm alapterületű 25 cm magasságú. Megfelelő körülményeket, és kellő mennyiségű fűzfagallyat biztosítva egész évben költhet, akár egy évben többször.

2010. máj. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Ám azért még kérdeznék valamit: Ha párban tartom őket, akkor nem csak egymással foglalkoznak?
2010. máj. 27. 20:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem rád is odafigyelnek, de te nem tudsz annyi figyelmet szentelni egy magányos példánynak mint amire szüksége lenne és ilyenkor gyakori jelenség pl, hogy az állat elkezdi megkopasztani magát vagyis kitépkedi a tollait. Én láttam már 10-15 toll híján tök csupasz papagájt is.
2010. máj. 28. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De ha párt tartok, akkor abból előbb utóbb fióka lesz és én azt nem szeretném. Akkor tartsak hímet hímmel vagy nőstényt nősténnyel? Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat már rengeteget megtudtam a gondozásáról és így majd a papagájom is jobban fogja érezni magát!
2010. máj. 28. 17:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom aktuális-e még, de azét leírom, hogy csak akkor lesz fióka ha raksz be nekik odút.
2010. júl. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm szépen a választ!
2010. aug. 2. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!