Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan kell gondozni a verébfi...

Hogyan kell gondozni a verébfiókát?

Figyelt kérdés

Ötödik napja nevelek egy kis verébfiókát, Fecsinek neveztük el. Szerencsére nagyon eleven, sokat csipog és repkedni is próbál, bár egyelőre inkább csak egy ugrásnyit sikerül neki. . Már egészen tollas, szerintem elég nagy lehet. Lisztkukacot adok neki kétóránként és fecskendőből cseppenként vizet. Lehet, hogy ritkábban kellene etetni? És egy alkalommal mennyi kukacot kapjon? Félek, hogy túletetem, de azt sem akarom, hogy éhezzen. Amúgy nagyon jó étvágya van, többet is enne, mint amennyit kap. És akárhányszor meglát, tátja a száját. Mikortól kell neki magokat adni, és hogy vegyem rá, hogy önállóan egyen? Elnézést, hogy ilyeneket kérdezek, de még sosem volt semmilyen madaram, és nagyon szeretném, hogy rendben felnőjön. Kérlek segítsetek! Köszönöm :)

Van itt róla két kép.

[link]

[link]


2011. jún. 11. 19:09
 1/2 anonim ***** válasza:
A két órás időköz még sok is, a szülei kb. percenként etetik, biztosan láttál már a fészekbe be aztán kirepülő szülőket, amik folyamatosan ezt csinálják. A lisztkukac jó, én még színesíteném az étrendjét, ha lehet, egy kis csontkukaccal és gyászbogár lárvával. Szerintem ugy kellene, hogy minél gyakrabban, de egyszerre minél kevesebbet. Vizet egyébként ugy is adhatsz neki, hogy a kukacot vízbe mártod, mielőtt nekiadod. Az hogy mikor meglát, akkor tátja a száját, az azt jelenti, hogy táplálékot vár. Szóval ha bármikor tátja a száját, akkor mehet neki kaja. Magokkal inkább ne próbálkozz, mert a fiókák még csak állati eredetű táplálékot tudnak megemészteni. Szerintem akkor kezd el majd magától enni, ha már teljesen önállósodott. Házi verébnél a kikeléstől számítva a kirepülési idő 11-19 nap. Tehát ennyi idő után teljesen önállóak. Ha már rendesen tud majd repülni, akkor én a helyedben elvinném valahova, ahol sok a veréb, hogy tudjon hozzájuk csatlakozni, és onnantól mehet a maga útján. Hasznos infók: [link]
2011. jún. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. jún. 11. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!