Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Megmentettük, hogyan kell...

Megmentettük, hogyan kell gondozni?

Figyelt kérdés

Megmentettünk egy kis rigót a macskáink elől.

Sajnos meggyötörték szegénykét, mire észrevettük.

A nyaka vérzik, de nem tudjuk mennyire mély a sebe, lehet, hogy a lába is eltört, és ki tudja, van-e valami belső sérülése.

Macskahordozóba tettük, és becsavartuk egy törölközőbe.

Ahhoz képest, hogy hogy megkínozták viszonylag elég "mozgékony".


Holnap veszünk csontit, csipesszel megetetjük, és majd fecskendővel is próbáljuk itatni. Ezen kívül még mit tehetnénk érte? A sebeit valamivel kezelni esetleg?


Köszi előre is!


2011. júl. 5. 20:42
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, és a rigó nem fióka, már röpképes szerintem, de még nagyon fiatal.
2011. júl. 5. 20:43
 2/9 anonim ***** válasza:
Állatorvoshoz mindenképp vidd el.
2011. júl. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A kicsi rigók már kirepültek a fészekből, de az annyuk még eteti őket. Folyamatosan ott vanb aközelben, a kicsik pedig bújkálnak. Ha kiviszed megint, de kutyabiztossá teszed a környezet valószínű felkeresi az annya.
2011. júl. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igen, de macskabiztossá nem tudom tenni a helyet:S 3 cicánk van, mindenhonnan leszedik a madarakat, még a fa legtetejére is felmásznak. nagyon mérges vagyok, az elmúlt 1 hónapban, ha 20-30 rigót nem tettek el láb alól, akkor egyet sem:S
2011. júl. 5. 21:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Csontit nem szabad adni neki, inkább adj neki lisztkukacot és gyászbogár lárvát, esetleg áss neki gilisztát.Milyen színű? Teljesen fekete/barna vagy még pöttyös? Elég vérengző macskáid vannak :D
2011. júl. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Még nem teljesen fekete. Írtam, hogy szerintem már röpképes, de szüleim szerint meg még tuti nem tud repülni!

És valószínű tényleg nem, még farktollai sincsenek neki.

Igen, szeretem a cicáimat, de ez már borzasztó amit művelnek a madarakkal:S

Amúgy az éjszakát túlélte, becsavartuk törölközőbe, és reggelre kimászott belőle.

2011. júl. 6. 08:34
 7/9 anonim ***** válasza:

szia!


Gyümölcsöt adj neki, és gilisztát! És a víz is nagyon fontos! A csonti kimarja a begyet, ezért azt ne adj neki!

2011. júl. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
a külső sebeit kend be betadinnal, mert az fertőtleníti és elősegíti a gyógyulást! betadint gyógyszertárban tudsz venni.
2011. júl. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom, hogy gyógyszertárban lehet venni..:D

Meg volt is itthon oldat is, és kenőcs is. De sajnos másnapra elpusztult:S Reggel még evett, és ivott is, de délutánra már elpusztult!

Azért köszi mindenkinek!

2011. júl. 20. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!