Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy szoktassam kézhez?

Paulinuszsara kérdése:

Hogy szoktassam kézhez?

Figyelt kérdés

Van egy fehér (elvileg lány) nimfapapagájom akit kb két hónapja hoztam haza. Nagyon szeretném kézhez szoktatni viszont elég vad, megfogni nem tudom és fujtat rám. Egyszer engedtem ki a kalitkából hogy repüljön de neki ment az üvegnek és már félek kiengedni. Olvastam módszereket de inkább hiszek a személyes tapasztalatnak.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2017. szept. 25. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Első körben nézd végig ezt a videót mert ordít a mondataidból hogy kezdő vagy. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=5GN1OJYkS-M

Utána pedig változtass amin kell...

Nimfának 100-150cm hosszú, 70-100cm mély, és 100-150cm magas ketrec kell legalább, kiengedéssel. Ez nincs benne a videóban konkrétan azért írom.


Megfogni ne akard, a megfogást egyik se szereti. Legyél mellette sokat, beszélj hozzá, fürtös kölessel próbáld etetni.

Ismerd ki a testbeszédét,jelzéseit. A nimfák az egyik legijedősebb madarak. A fújással a félelmüket jelzik, próbálják elijeszteni azt amitől félnek. El kell nyerni a bizalmukat hogy rájöjjenek nem akarsz semmi rosszat.


Kiengedni már rég elkellet volna kezdeni mert hamar leépül a madár repülés nélkül...

A szobának madárbiztosnak kell lennie azaz függöny az ablak előtt mert nem látják az üveget és koppannak rajta ami halálos is lehet. Ablakon erős szúnyogháló legyen vagy legyen csukva amíg nyitva a ketrecajtó. Szobanövény ne legyen mert így vagy úgy szinte mind mérgező. Szekrények,bútorok mögött,között rés ne legyen, legyen eltakarva.

Éles,veszélyes dolgok ne legyenek. Üres váza, fedetlen akvárium,stb amibe bele tud esni szintén ne legyen. Szekrények tetején ne legyen olyan amit meg tud enni vagy megrágva darabokat tud lenyelni. Főleg a fémes,fémfóliás,fémtartalmú dolgok lehetnek veszélyesek.


Adható ágakból csinálj egy nagy mászófát a szobába...


Ezek az alapok madárbiztosságnál kb. Meg hogy rajtad,ruhákon se legyen olyan amit le tud szedni,enni.


Előbb-utóbb(inkább előbb mielőtt viselkedésproblémái lesznek) párt is venned kell neki.

2017. szept. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kicsit lejjebb tekerve itt olvashatsz egyéb lakásban lévő veszélyforrásokról: [link]
2017. szept. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2017. szept. 27. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!