Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan állapítsam meg a...

Hogyan állapítsam meg a nimfám nemét? És hogy szoktassam kézhez?

Figyelt kérdés
Egy fiatal nimfám van nagyon szeretem de a kézhez szoktatás nem igazán megy a madárka nem boltból való tenyésztőtől 1,5 hónapja van náluk sokat vagyok vele beszélek neki. Egy 50 széles 100 hosszú és 60 magas kalitkába van napi egyszer kint van egy órát majd magától vissza megy természetesen mellette vagyok. És nem értem mért de ha csak akárhol van ha csak magmozdulok is csak akkor összevissza repkedni kezd (itt ne lépésekre gondoljatok megvakarom a kezem stb. ) Egyedül van egy tenyésztőnél már lefoglaltam 1 fiút és 1 lányt ezért kéne a az hogy tudjam a nevét csak senki nem tud segíteni ebben mert a tenyésztő is 130-kmre lakik.

2016. okt. 16. 13:45
 1/6 A kérdező kommentje:
*nemét
2016. okt. 16. 13:47
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Szia! Van a fején két piros folt, ha ezek élénk pirosak akkor fiú, ha fakó egy kicsit, akkor lány.

Illetve az egyik szárnyán vágd le a tollak végét és ultest sokszor a kezedre. Rá fog jonni hogy ne repuljon le, mert kellemetlen neki a repulés.

2016. okt. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előzőre NE hallgass mert egy... inkább le se írom micsoda.

A bizalom hiány miatt repül el és attól hogy megcsonkítod a szárnyát még nem fog benned bízni sőt. És hatalmas nagy traumát okozol szegény madárnak azzal hogy megfosztod a repüléstől amikor ő egy madár így repülésre született, ha bajt érez, ha megijed, ha megcsúszik... mindig a szárnyira hagyatkozik mivel tudja hogy tud repülni. Állatkínzás a szárnytollvágás. Másrészt ha nem repülnek az a fizikai egészségükre is nagy hatással van, nem foszthatsz meg egy madarat a repüléstől negatív következmények nélkül amit mind a madár szenved el.

Hihetetlen...

Majd mindjárt leírom a dolgokat amint túltettem ezen magam.

2016. okt. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elso vagyok. Állatgondozási iskolába járok, ahol ezt hallottam a tanáromtol. Elnézést mindenkitol akit megijesztettem, én magam nem foglalkozom madarakkal. Azt hittem jól tudtam. Segiteni szerettem volna. Elnézést mindenkitol
2016. okt. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A tenyésztő biztos tenyésztő volt vagy csak egy kis ... szaporító? Mert a 2 nem ugyanaz.

A nagy félelme eléggé gyanús... Egy tenyésztőnél ennyire stresszes madár általában nem szokott lenni... Ez inkább az elhanyagolt,ijesztgetett,feszült szaporítótól származó madarakra jellemző akiknek csak negatív tapasztalataik vannak az emberrel.


A nemét legelőször kb. fél éves korában de legkésőbb 1 éves korában lehet megmondani. 1 éves korig tollazatra mind tojónak néz ki mert a fiatalkori tollazatuk a tojóéra hasonlít. A viselkedésüket kell figyelni. A hímek 4-6 hónapos kortól kezdve egészen 1 éves korukig bármikor elkezdhetnek udvarolni, udvarlást gyakorolni. Ha elkezdte akkor biztos hogy hím. Ha nem kezdte el akkor 1 éves korig bármikor hím lehet belőle hacsak nem látsz tőle a tojóra jellemző párosodkor használt viselkedést,hangokat mert akkor előbb is kiderülhet hogy tuti tojó.

Illetve ha bizonyos színváltozatú a madár akkor a szülei színe alapján meg lehet mondani a nemét már fiatalon is.



A ketrece lehetne nagyobb. 100x100x100cm minimum de inkább 150x100x150cm. Mert 1 óra nagyon kevés. Napi 7-8-10 órát kinn kéne lennie ekkora ketrecnél. Egy 150x100x150 már akkora hogy elég neki napi 4-5 óra kiengedés. A repülés nagyon fontos nekik, minél többet repülnek annál jobb de a kevésnek negatív következményei lesznek. Na meg ha ketten lesznek akkor méginkább kell nekik a tágas ketrec.


A nimfák ijedősebbek mint más fajok meg neofóbok is azaz minden újtól nagyon tudnak félni. Utóbbiról leszoktathatók ha rendszeresen van nekik adva új ág, új elfoglaltság,stb hogy megszokják a változás nem rossz.

Ami a nagy félést illeti. Szerintem hamar(pl.1 hét után) venned kellett volna neki egy fajtársat amikor láttad hogy mennyire fél aztán lesz ami lesz vagy egy pár lesz vagy nem de ha egyneműek az se baj csak az a lényeg hogy jól kijöjjenek. Mert egyedül méginkább jellemző rájuk a indokoltnál nagyobb félelem,pánikroham és ez a nagy stressz nem túl egészséges. Ha többen vannak nyugodtabban, magabiztosabbak, bátrabbak mert a csapat,fajtárs jelenti nekik a biztonságot elvégre csapatban élő prédaállat. De nem állítom hogy 1 fajtárs 180°-os fordulatot jelentene.


Másrészt mozogj nagyon lassan, nyugodt hangon beszélj hozzá, ne bámuld csak a szemed sarkából figyeld.

És csináld azt naponta sokszor hogy megállsz a szoba közepén úgy hogy nem nézel rá, nem mozogsz csak vársz. A szemed sarkából figyeled mikor kezd kicsit megnyugodni és akkor hátat fordítasz neki és lassan kimész a szobából 10 percre anélkül hogy ránéznél, úgymond jutalmul hogy nem repkedett. Utána menj vissza(mert csak rövid ideig tudják miért kapnak jutalmat, ha sokáig kimész nem rakja össze) és eljátszhatod ezt egymás után többször is. Később csinálhatod azt is hogy direkt felé mész és kitapasztalod hol van az a pont ahol még nem repül el de ha még egy lépés megteszel akkor már igen. És azon a kritikus ponton állj meg, várd meg amíg kezd megnyugodni majd menj ki 10 percre. Ez arra jó hogy ugye fél tőled, azt akarja tűnj el,messze akar kerülni tőled és ezt meg is teszed neki ha nyugton marad. Ha a közeledben nyugton marad jutalmul elmész. Így szépen megtanulja hogy az ő szabályai szerint játszol, tiszteled a határait, nem sürgeted a barátkozást és a pozitív dolog(jutalom) miatt elkezd megbízni a jelenlétedben így egyre közelebb tudsz majd menni hozzá. Türelemjáték de az ilyen nagyon feszült,ijedős madarakkal máshogy nemigen lehet.

2016. okt. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül mondják hogy sötét középkor a magyarországi papagájtartás.

Még az iskolában is ilyen hülyeséget tanítanak. Szomorú...

2016. okt. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!