Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kacsát lehet pékáruval etetni?

Kacsát lehet pékáruval etetni?

Figyelt kérdés

Ezen vitatkoztam édesanyámmal.Ő azt állította,hogy igen,míg én azt,hogy nem.Szerintem ettől felpuffadnak,mert képtelenek megemészteni,és elpusztulnak,esetleg a nagy darabtól megfulladnak.Ő csak legyintett erre,és azt mondta,hogy ha nincsen a kenyérnek baja,akkor lehet adni nekik.

Melyikünknek van igaza? :/

(Csak beszéltünk erről,kacsaetetés nem történt hál' Istennek.)



2017. nov. 4. 16:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Nem szabad. Neked van igazad.
2017. nov. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Én úgy tudom nem lesz bajuk a "friss" (értsd nem penészes, tiszta) kenyértől, csak azért nem javasolt nekik adni, mert alapvetően nem ez a természetes táplálékuk, és nincs benne nekik megfelelő vitamin és tápanyagok (mint az ember és a csoki esete :) ).


Szóval ha mást is tudnak enni, és friss/tiszta a kenyér amit adnátok nekik akkor nem gond. Bajuk akkor lehet a kenyértől, ha olyan kenyeret esznek meg, ami már erjedésnek indult (ezért nem szabad madáretetőbe sem tenni mert ott ugye ázik napokig az esőn)


Szóval egészségesnek nem mondható,de adható nekik :)


Ezeket ajánlják helyette:


-félbe vágott, kimagozott szőlőt;

-főtt rizst;

-bármilyen madáreledelt;

-borsót;

-kukoricát;

-zabpelyhet;

-felaprított fejes salátát



megfulladni nem fog mert ügyesen mindig vizezi a falatot,bármi is legyen az :)

2017. nov. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon jó cikk , érdemes elolvasni:

[link]

2017. nov. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ment a zöld ujj mind a kettőtöknek ;)

Bevallom,igazi állatkínzók vagyunk... Száraz (nem penészes) néha adunk nekik ha elmegyünk a Balatonra. :P

2017. nov. 4. 17:01
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm #3 :)
2017. nov. 4. 17:01
 6/14 Platypus ***** válasza:
Vadkacsát (és más vízimadarat, pl. hattyút) szigorúan tilos kenyérrel etetni. Nem lesz tőle azonnal bajuk, éppen csak a tápanyagok aránya borzasztóan nem nekik való és hosszú távon anyagcsere gondjaik lesznek. A pékáruval etetés okozza az angyalszárny nevű tollrendellenességet, amitől idővel repülni sem tudnak majd. Sajnos ennél precízebb cikket nem találtam róla magyar nyelven, talán nem ez a hivatalos neve, de nagyon is létező jelenség: [link]
2017. nov. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Két malomban őröltök. Először is a kenyér állapota sem mellékes. Friss kenyeret nem szabad etetni, mert a kacsa begyében erjedésnek indul, és a gázok addig feszítik a begyét, hogy akár meg is fulladhat. A száraz kenyér elvileg jó kiegészítő(!) eleség lehet, de tényleg csak kis mértékben, és természetesen vízbe áztatva.

Ja, és én a házi kacsáról beszéltem.

2017. nov. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7 Én a vadkacsákra gondoltam (vagy legyünk szakszerűek:tőkés réce :P).

Olykor megmarad nekünk egy kis megszáradt zsemle vagy kenyér,és ha megyünk néha hétvégenként a Balcsira,akkor odaadjuk nekik.

Ez olyan 1-2 zsemle szokott lenni,kb. 20 kacsára (mindig megszámoljuk őket :) ).

Persze ha van kacsakaja-adagoló a parton,akkor azt veszünk,sőt néha otthon felejtük a zsemlét,és akkor csak kidobjuk a kertbe,hátha felcsipegeti valaki.

2017. nov. 4. 18:38
 9/14 A kérdező kommentje:
felejtjük+ bocsánat,elírtam.
2017. nov. 4. 18:39
 10/14 A kérdező kommentje:

#6 Elolvastam a cikket,hozzátenném,hogy ezek rozsos/barna kenyerek,mert "fő az egészség"...

Köszi a linket! :)

2017. nov. 4. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!