Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Zavarhatja a szomszédokat egy...

Zavarhatja a szomszédokat egy hullámos papagáj pár hangja?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy hullámos papagáj párt. Nem panel, hanem tégla lakás, aránylag vastagabb falak. De még nem volt papagájom, az üzletben meg nem mérvadó a hangjuk, ahol van egy csomó madár meg mindenféle egyéb állat. Szóval nem tudom, mennyire hallatszana át. Előre is köszi.
2017. nov. 9. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Nekem voltak, rettentő idegesítőek voltak, nagyon megbántam, hogy nem inkább nimfát vettem amivel már előtte is volt tapasztalatom. Fél évet bírtam a hullikkal, utána inkább odaadtam olyan embernek őket aki tudja értékelni hogy állandóan pörögnek.

2017. nov. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Engem nem zavarna h rikácsolnak, csak a szomszédoknak nem akarok balhét, mert mondjuk nagyon hangosak. A nimfa halkabb?
2017. nov. 9. 17:10
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A nimfa nem halkabb, sőt nagyon durva hangja tud lenni :)

A leghalkabb a hullámos. Szerintem tégla lakásban azért nem ők nem olyan vészesek. De a közvetlen szomszédaiddal ha jóban vagy, előtte meg is kérdezheted őket.

2017. nov. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Nekem van két hullim.

Mindenki aztmondta nagyon hangosak lesznek.

Ez egyeltalán nem igaz. Csak mikor kiengedem öket akkor csipoknak picit hangosabban. Mikor a ketrecbe vannak. Nagyon ritkán hallani öket. ( Ez tölük is füg, a szomszédokig nem hiszem hogy áthalatszodna ...te kell őket elviseld (ha hangosabbakat fogsz ki)☺

2017. nov. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Én sem mondtam, hogy a nimfa halkabb. Én viszont sokkal jobban bírtam őket mint a hullámosokat, nálam hiába voltak a hullik párban, egyszerűen nem tudtam megmaradni az állandó rikácsolásuk és cserregésük mellett... A nimfa csak visítozik, ha épp olyan a kedve, de véleményem szerint sokkal szerethetőbb és nyugodtabb papagájfaj mint a hullámos.
2017. nov. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Alapvetően a hullámosok tetszenek a legjobban, már gyerekként is arra vágytam. Szóval maradok annál. Én még örülök is, ha rikácsolnak, csak ne hallják a szomszédok. Azt még nem tudom, mi lenne, ha pár napra elutaznék. Lenne,aki jönne etetni őket, csak nem lennének depisek, h napokig nem foglalkozik velük? Illetve aranyláz sötétebb a lakásom, nem sok fény érné őket.. Mindegy ezek már más kérdések ☺
2017. nov. 11. 16:19
 7/9 A kérdező kommentje:
Telóm írt pár érdekes szót, azért talán érthető 😃
2017. nov. 11. 16:20
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Papagájválasztáskor ne csak a kinézet legyen a lényeg hanem az is hogy az adott faj viselkedése,habitusa való-e az embernek. És akkor nem jár úgy az ember mint az első válaszoló és a madaraknak se kell megszenvedniük a dupla költözködést.

A hullámos hímek állandóan dumálnak de nem hangosan, olykor vannak hangosabb csipogásaik de nem az a jellemző. A duruzsolásukat én kifejezetten szeretem.

A nimfák monoton visítozásai azok inkább zavaróak lehetnek és valóban sokkal több ember van aki a nimfák hangját nem bírja.

A hullámos hangja "elmegy" kategória a legtöbb embernek.



Ha adhatok tanácsot ne kereskedésből vegyél madarat hanem tenyésztőtől(nem szaporítótól).

2017. nov. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja és a fényproblémára jó megoldás a full spektrumú izzók használata napközbe főleg télen.

Amellé úgyis fog kelleni még madárlámpa is.


www.youtube.com/watch?v=5GN1OJYkS-M

2017. nov. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!