Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy nímfa papagájom. Már...

Billinger Natika kérdése:

Van egy nímfa papagájom. Már felnőtt és még vad. Hogy lehetne beszelidíteni mikor már felnőtt?

Figyelt kérdés

#vad #beszelidíteni
2018. jan. 10. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugye nem??? Ugye nem csak 1 papagáj van????
2018. jan. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt. Sokat foglalkoztunk vele, mégse szelidült meg. Próbáltuk tanítani, de nem sikerült. Amúgy nem volt vad, csak nem értett semmit, amit tanítani akartunk neki.

Nem, nem vagyok gyerek, sőőőt, tehát nem komolytalan a válaszom. Nálunk ez volt. Már elpusztult, mert öreg volt. Nem bántásként, de nimfa, nem nímfa. :)

2018. jan. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De egyedül van

(Első válaszolónak)

Véletlen írtam el a nimfát

(Második válaszolónak)

2018. jan. 11. 06:48
 4/6 anonim ***** válasza:

Szelídíteni ugyanúgy kell mint a fiatalt. Sok türelem, kitartás, kézből kínált finomság, a madár testbeszédének megfigyelése és megértése és aszerinti foglalkozás...


Ami az egyedülétet illeti minél előbb szerezz mellé egy másik nimfát. Karantént tarts 4 hétig és utána külön kalitkás,fokozatos összeszoktatás történjen. A szelídítésben nem lényeges, nem hátrány viszont a madárnak NAGYON fontos. Hogy miért: https://www.youtube.com/watch?v=5GN1OJYkS-M

2018. jan. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én egy megmentett Nimfapapagájt fogadtam be amelyik stresszes volt, már felnőtt és hihetetlenül agresszív. Azt hittem sosem fog sikerülni megszeliditeni. Lám most két év múlva már parancsokat tud amiket megtanitottam neki, simogatni lehet
2018. febr. 24. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A lenyege az hogy sok türelem kell. Egyik napról a másikra nem fog megszelidűlni. Etesd a tenyeredből. Beszélj hozzá, légy hozzá gyengéd és vegyeo neki játékokat a kalitkájába. Hidd el idővel megszelidül. Csak sok türelem étorodes kell
2018. febr. 24. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!