Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi lehet az oka, hogy a...

Mi lehet az oka, hogy a gyöngytyúkok hetes korukban elkezdenek pusztulni?

Figyelt kérdés
Infralámpa alatt vannak. az itatójukat rendszeresen fertőtlenítem.
2010. jún. 5. 08:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Talán nem kapták meg a vakcinázást vagy nem időben....
2010. jún. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Milyen vakcinázást? Nem hallottam ilyenről. ha le írnád egy pár sorban, megköszönném!
2010. jún. 5. 09:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Általános étvágytalanság..


Én a tapasztalataimat ir0m le m0st amik csirkeknel v0ltak es amivel meg0ld0ttam a d0lg0t 0ltas nelkul is..


A pusztulas 0ka gyak0rlatilag nem betegseg, csupan az h0gy nem zabalnak mert még a zuzajuk nincs rendesen beindulva es valszeg fáj is nekik.


ez az allap0t durvan addig tart amig mindenh0l ki nem t0llas0dnak rendesen, tehata begyuk is, es amig a zuza muk0desehez szukseges apr0 kavics0kat be nem tudjak nyelni (nade ehhez meg az kell, h0gy ezek a kavics0k átférjenek a begyet és a zuzat összekötö vékony bélszakasz0n, aminek ehhez kell0képp meg kell nőnie)


T0vabba az itatas az egy csal0ka d0l0g, mert a bar0mfi ugy veszi, h0gy tele a begye es j0l van lakva, k0zbe meg megsincs benne tapanyag, a belei uresek, csak b0lé van bennuk..


Els0 lepeskent ajanl0m a napi egyszeri t0mést konzerv kuk0rica vagy b0rs0péppel amit aprora kell pepesiteni es kezdetben csak elesz0rni amig 2-3 nap0s, es az itatásr0l teljesen le kell állni!!


2-3 nap utan ha magát0l nem csipegeti a pépet, akk0r muszaj belet0mni. (az itatast meg kell v0nni, h0gy a nedvesseget a pépben talélja meg, ezzel is 0szt0n0zve az evésre)


Ez egy het mulva mar mukdni f0g t0mes nelkul is, mert a bar0mfi 0lyan szinten sz0mjas lesz, h0gy mindent be f0g falni ami egy kicsit is nedves, es innent0l megindul a n0vésben mint a g0mba!!


Nekem ezt egy öreg mesélte aki 15 éven keresztül csirkézésből élt, és bevállt a d0l0g!

2010. jún. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja es meg valami, a pépbe nagy0n kicsi s0t lehet rakni, visz0nt zsirt semmikepp!! Lehet belekeverni fött pepesitett t0jas sargajat is..
2010. jún. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!