Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Papagájt lehet szobatisztára...

Papagájt lehet szobatisztára nevelni?

Figyelt kérdés

Azon belül is a kakadura gondolok. Mivel eléggé értelmes madárról van szó lehet tanítani sok mindenre, de nem tudom, hogy vajon rá lehet e szoktatni, hogy mindig egy bizonyos helyre végezze a dolgát mint pl macska az alomba vagy ahol éppen rájön oda pottyant.

Nem ketreces madár lenne hanem lakásba tartott, valamint van az udvarban egy hatalmas madárreptetőm is.

aki más madarat is tart szabadon házban nekik mi a tapasztalat ?



2018. febr. 8. 12:34
 1/6 anonim válasza:
100%
Szerintem nem igazán van rá esély mivel a madár a természetben is ott végzik dolgukat ahol épp rájuk jön mivel a természetben sem állandóan egy helyen tartózkodnak ezért nincs az ösztönükben hogy elmenjenek más hova a dolgukat elvégezni.
2018. febr. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem lehet, hiába okos madarak. A csimpánz pl. még okosabb, és őt sem lehet szobatisztaságra tanítani. Nincs benne a természetében.

A madaraknál annyi, hogy ha kinéz egy helyet, ahol nagyon szeret üldögélni, akkor oda (többet) fog piszkítani, mint máshova, de nem azért, mert tudja, hogy hova kell, hanem azért, mert ott többet van.

Nálunk kézszelíd nagy sándor szinte mindig a kedvenc helyén ült kinn, oda többet ürített, de volt olyan, hogy átrepült a szobán, és közben engedte el, nagymamám nagy örömére pont a süteményes tál közepére...

2018. febr. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. igazából sejtettem, hogy nem lehet csak jártam már pár lakásban ahol ilyen olyan papagájok szabadon repdesnek és sehol sem láttam eddig összepiszkított bútorokat és innen jött nekem a feltételezés na meg a remény, hogy hátha... :)


említetted a majmot. voltam olyan helyen külföldön ahol apró majmokat tartanak lakásban és azok is pelenkában voltak.

2018. febr. 8. 15:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, régen, amíg (nagyon helyesen) be nem tiltották a majmok cirkuszi fellépését, gyerekkoromban én is láttam cirkuszi majmot pelenkában.

Csak nyilván ez a papagájnál kivitelezhetetlen. Legalábbis, ha a mienket valaki megpróbálná bepelenkázni, akkor ő valószínűleg előbb a pelenkázót tépné miszlikbe, aztán a pelenkát...

2018. febr. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt azért tudod hogy kakaudak IS csak többedmagukkal(fajtársakkal, más kakadukkal) tartunk és egyáltalán nem könnyű madarak, náluk érzékenyebb és összetetteb madár nemigen létezik. Kiszámíthatalanul csípnek, pikk-pakk szétszedik, szétaprítják a lakást,ajtófélfától kezdve mindent. A hangjukat több utcával odéb is tisztán hallod.

Ja és ha netán mégis egykeként tartanád akkor garantált a viselkedésprobléma ami agresszió, tolltépés, öncsonkítás, folyamatos ordítás bármi lehet és akár több is.


Ha komolyan tartani akarod akkor extra nehezítés hogy a hímek sokszor bántan,megölni akarják a tojót ha rájuk jön aminek oka még nem tisztázott tudomásom szerint de ahoz van köze elméletileg hogy a természetben a hímek egymáson töltik ki agressziójukat, vetélkednek ami fogságban nem lehetséges így a tojó felé irányul.


A tartásuk legfeljebb hatalmas kinti-benti röpdében elképzelhető megannyi elfoglaltsággal, kajakeresővel.


Ha komoly szándékod van kakaduK tartására akkor kérdezgess még kakadutartóktól. Nagyon ajánlom a facebookon hogy lépj be Papagájosok csoportba és ott is érdeklődj, kérj tapasztalatokat olyanoktól akik tartanak és ne lepődj meg ha azt írják nem ajánlják.

2018. febr. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én 2 s. bóbitás kakadum szobatiszta
2019. okt. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!