Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Francia vedlés orvoslása. Hogyan?

Francia vedlés orvoslása. Hogyan?

Figyelt kérdés
Hullámos papagájokról lenne szó. 10 párból 2-3 párnál lettek röpképtelen kicsik. Elég ezeket a párokat likvidálni,vagy az összeset kellene?

#vedlés #francia vedlés
2018. febr. 11. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Likvidálás alatt azt érted remélem hogy keresel nekik olyan gazdát ahol nincs más madár és tisztában vannak a madarak betegségével, vállalják hogy ellátják életük végéig a madarakat.

Mert igen a francia vedlést okozó lehetséges 2 vírus rettentő fertőző és az összes madaradat ki kell vonni a tenyésztésből. Kedvencnek viszont tökéletesek csak nem kerülhetnek más madarakkal egy légtérbe, lehetőleg egy házba se.


Másrészt a helyedben jó alaposan megfontolnám az újabb állomány beszerzését illetve pontosabban azt hogy honnan szerzel be ugyanis a beltenyésztés, vérfrissítés kihagyásával is összekötik a franciavedlést. Csakis olyan tenyésztőtől szabad madarat venni akinél sosincs ilyen probléma és tenyésztőként neked is foglalkoznod kell a vérfrissítéssel, különböző vérvonalakkal.

Tehát nem kereskedésből származó vagy ingyen szerzett esetleg börzéről szapiktól összevásárolt madarakkal kell tenyészteni hanem tenyésztőtől kell személyese venni a (netán zártgyűrűs) madarakat attól függően milyen génekkel rendelkeznek, milyen "típust" akarsz tenyészteni.

2018. febr. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát nemhiszem.hogy beltenyésztés,mivel elég sok helyről vannak, biztos valahonnan onnan is hurcoltam be.

De valahol azt olvastam,hogy elég csak a rossz párokat eltávolítani,mert nem biztos, hogy vírus okozza(bár itt ezt kétlem). De azt nem értem, hogy az a madár amelyik eddig jól nevelt,akkor az a vírus miatt hogy tud elfelejteni nevelni(mert ugye az első 2 hétben rosszul etetik őket elméletileg). Vagy esetleg a vírus valamilyen fiókák számára fontos fehérjét kivon a szülők szervezetéből. A helyüket mivel lehetne fertőtleníteni?

2018. febr. 11. 23:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Circo vagy polyoma vírus okozza.

Gyógyíthatatlan. Rengeteg hullámos hordozza de ahol szemmel is látható tünet is van ott teljesen egyértelmű a jelenléte, nem kellene a tuti fertőzött madarakkal tovább tenyészteni.


A vírus okozza hogy kihullanak a kicsik evező és farktollai tollai, deformáltan nőnek vissza vagy sehogy illetve a többi toll elvesztése sincs kizárva. A circo még az immunrendszert is támadja mint a human AIDS.


Hirtelen ezt találtam:

[link]

[link]

2018. febr. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Olvasgattam már én is mindenhol utánna.

Mivel lehetne fertőtleníteni helyüket? Akkor a fészkek is kuka,gondolom.

2018. febr. 12. 06:51
 5/5 A kérdező kommentje:
Meg a pintyekkel egy légtérben vannak, akkor azok is fertőződhettek?
2018. febr. 12. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!