Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ez jó megoldás lenne? Illetve...

Ez jó megoldás lenne? Illetve milyen kalitka kell nekik? (hullámos papagájok)

Figyelt kérdés

Van két hullámosom. Kb. 5-6 hónap különbség van köztük, és még egyik sem ivarérett, de egyre valószínűbbnek látom, hogy mindkettő tojó. Elég sokat veszekednek, csípkelődnek. Bár nem durván, de félek, hogy később, ha ivarérettek lesznek, már nem fogják annyira megtűrni egymást. Arra gondoltam, hogyha biztosra fogom tudni, hogy két tojóról van szó, veszek melléjük 2 korban hozzájuk illő hímet. (egy kevés, ugye?). így elkerülhető lesz a civakodás?

Akkor a kalitkámat is lecserélem majd nagyobbra. De kb, milyen kalit lenne az ideális? Tudom, nem létezik elég nagy kalit, de mégis kíváncsi vagyok a minimum méretekre, amitől nagyobbat veszek majd.

Köszönöm előre is a válaszokat!


2013. jún. 5. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi most 1 hím mellé vettünk 2 tojót és 1 hímet.

Egyébként igen, 2 tojó nem szívesen viseli el egymást, ellentétben 2 hímmel, vagy 1 hím-1 tojó is megfelelő.

Ha biztosra tudod, hogy 2 tojóról van szó, akkor nem árt 2 hímet is venni, igen.


Nekünk jelenleg egy 57x73x37 cm-es kalitka van, de tervezzük, hogy veszünk egy nagyobbat. csak ugye nem olcsó. Viszont aki állatot tart, annak biztosítani kell nekik a megfelelő, boldog életet.:)

2013. jún. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem olcsó, de 4 madarat biztos nem fogok a mostaniban tartani! :)

Még nem vagyok biztos benne, hogy mindkettő tojó, de egyre több jel utal arra. Ha kiderül, akkor veszek 2 hímet is, ne kelljen egyen osztozkodniuk :D

Köszönöm a válaszod! :)

2013. jún. 11. 21:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Kíváncsi vagyok, hogy milyenek lesznek a papagájaid!:) Ahol vetted őket, ott mondták,hogy mindkettő tojó?

A mi hím papagájunk már kb 3 éves, de mivel nem rég meghalt a párja vettünk mellé társakat.

Úgy voltunk vele, hogy vagy 1 tojót veszünk csak, vagy 2 tojót és 1 hímet...mindenféleképp azt akartuk, hogy párban legyenek, s így jobban kijönnek majd.

Nem tudom másnak mi a tapasztalata, de én amondó vagyok, hogy a fent említettek a legjobb párosítások, mivel:

1 hím-2 tojó: a lányok elég makacsok, s csipkedik majd egymást a hímért

1 tojó-2 hím: a tojó az egyik hímmel párba fog állni, s a másik hím "egyedül" lesz, magányosan

1 tojó-1 hím: tökéletes

2 tojó-2 hím: még jobb, mivel a hullámosok csapatban jobban érzik magukat.


Örülök egyébként, ha ilyen felelősségteljes papagájtartóról olvasok.:)

2013. jún. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kiderült már, hogy milyen neműek a papagájok?

Vettél melléjük hímeket?:)

2013. dec. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, de épp ellenkezőleg, 2 hímről van szó! :)

Veszekedni, csipkelődni szoktak, de főleg a kaján vesznek össze jobban. Amúgy csak csípnek egyet-egyet egymásba néha :) De veszekedni annál inkább!

Lehetséges, hogy így is bővíteni fogok, és veszek 2 tojót is, de nem biztos.

2014. jan. 7. 20:56
 6/6 A kérdező kommentje:

Ja, és a veszekedéssel kapcsolatban eszembe jutott még valami. Nem tudnál segíteni, ha négyen vannak, két pár, kevesebbet veszekednek/rikácsolnak egymással, mint ketten? (2 egynemű), vagy mint 2 különböző?

Amikor csicseregnek, fecsegnek, csacsognak, azt nagyon szeretem, csak ne veszekednének ennyit.

2014. jan. 7. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!