Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szeretnék venni "közepes"...

HKatii kérdése:

Szeretnék venni "közepes" méretű papagáj. Milyet ajánlotok?

Figyelt kérdés
Én talán kissandorra gondoltam először. Egy párt szeretnék és ha lehet akkor hangokat is utánozhatnának:D. Van egy kinti ketrecem, 2x2x1m-es.Abban lennének.

2018. máj. 13. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Hát olyat, ami a kicsinél nagyobb, a nagynál meg kisebb. A veréb és a strucc tehát kizárva. Igaz, azok nem is papagájok. Egy macska például pont jó méret lenne, de csak viszonyításképpen mondom, mert az sem papagáj. Figyelj oda, nehogy átverjenek.
2018. máj. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
nímfapapagájt vegyél szerintem
2018. máj. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen célra. A nimfa nagyon ideális madár kezdőknek, viszonylag könnyen szelídül, és egyszerű tartani. Hasonló a kecskepapagáj, de ők már hangosabbak. De ha kint tartanád őket, gondolom nem az az első szempont, hogy csendes, bújós családi papagáj legyen. Ilyen esetben jó lehet a rozella, ők már elég hangosak és makacsabbak, de gyönyörűek, és egy kinti röpde ideális nekik. A pennant is hasonló. A kinti madárhangokra többé kevésbé fogékony mind, viszont a te hangodat csak akkor fogják utánozni, ha nagyon sokat vagy velük és tanítod őket. Ha ez fontos szempont, akkor a nimfa való neked leginkább. Ha esetleg mégis kisebb méret mellett döntenél, ajánlom figyelmedbe az én kedvencemet, a barátpapagájt. Hatalmas mókamesterek, mindig megnevettetnek.


Akármelyiket is választod, télen, ha kint vannak mindig legyen egy fagymentes hely, ahova el tudnak vonulni. A vizük ne fagyjon be, és ilyenkor többet esznek, sok vitaminra is szükségük van.

2018. máj. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Aha oké. És a kis Sándor papagáj? Őt is ajánljatok? És a pennant papagáj szavakat is képes megtanulni?
2018. máj. 14. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!