Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ajánlanátok olyan papagájt,...

Ajánlanátok olyan papagájt, ami egész jól tanitható, közepes, kissé nagy méretű akár, és barátságos?

Figyelt kérdés

2014. okt. 26. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Nekem volt egy rozelám...30 évet èlt kb..már jóval a születésem elött meg volt.Nagyon okos volt...kis barátságos és "szabad" volt...volt ketrece de szabad volt a lákásban...szunyoghállo van de sose ment ablak közelébe.
2014. okt. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is volt rozellám nagyon szép színes.

Közepes nagyságú, jól meg lehet fogni ha hagyja szóval tele van vele a kezed de mégsem óriás. Több fajtája is van nézd meg a neten biztos tetszeni fog.

Az a lényeg, hogy kézhez legyen szoktatva a kezdetektől fogva ez érvényes minden papagájra.

Okos, aranyos, nyugisabb madár.

Az enyém néha olyan hangokat hallatott, mint egy tyúk, tehát kotyogott. Ha kiabált akkor rettenetes hangos volt de alapjába véve nem egy ricsajos fajta és okos. És nagyon szép.


Ajánlanám még a Sándor papagájt, a Pennant papagájt, amit könnyű összekeverni a Rozellával és még a Szivárványos Lórit.



Amikor vedlett én összegyűjtöttem a színes tollait és agyagba szurkáltam őket:) A barátaim jót röhögtek de aztán elkunyerálták a kis agyagpapagájaimat:)

2014. okt. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Rozellából lehet hogy van néhány szelíd de jó ha tudod hogy a rozellák nem erről híresek hanem arról hogy nem érdekli őket az ember így nem lehet őket megszelídíteni, röpdemadarak.

Lórikat kezdő papagájtartónak egyáltalán nem ajánlok mert speciális az étrendjük.


Én a nimfákat ajánlom. Közepes méretűek, ahogy az előző fogalmaz: tele van vele a kezed. Szeretik vakartatni a fejüket, okosak. Az egyetlen dolog ami a hátrányuk lehet hogy a legijedősebb faj ha jól tudom. De ez a madarak nevelésétől,környezetétől is függ. Ha fiatal 2-3 hónapos madarakat veszel és ingergazdag környezetben tartod őket, ingergazdag környezetben nőnek fel tehát hallanak, látnak, tapasztalnak mindenféle dolgot akkor nem lesznek zavaróan ijedősek.

Vagy esetleg pyrrhurák. Ők testben kisebb közepesek de szellemileg nagy papagájok.

Azt remélem tudod hogy minden papagáj esetében legalább 2 madarat,fajtársat kell venned mivel ők csapatban élő madarak eredetileg. Nem muszáj egyszerre pár hónap eltéréssel is jó.

És minden faj tartása utánanézést, informálódást igényel. Persze nem a kezdők,tudatlanok által készített honlapokon amin műanyag ülőrudat, csengőt,tükröt, 40x60-cm-es kiskalitkát és hasonló hülyeségeket ajánlanak hanem normális helyeken, normális emberektől.

2014. okt. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm :) igen párba szeretnék majd, kb 1 hónap eltéréssel amig "megszeliditem" az elsőt, és a Pyrrhura tűnik a legszimpatikusabbnak, valószinüleg maradok annál.
2014. okt. 27. 00:54
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két Pyrrhura molinae-m van. Imádom őket. Nagyon szelídek tudnak lenni, az egyik madárkám szó szerint mindent eltűr, pedig nem kézzelnevelt.
2014. okt. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!