Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik a legbarátságosabb,...

Melyik a legbarátságosabb, legbújósabb közepes méretű papagáj?

Figyelt kérdés
Még csak fontolgatom a madár vásárlást, de olyat szeretnék, ami bújik, figurázik, jópofáskodik, igényli az ember társaságát, de akár párban is tartható. Az is előny, ha ügyes hangutánzó. Feketesapkás, kis sándor, szenegáli esetleg a kék homlokú amazon (bár az már nagy) ami tetszik. Ezek közül melyik az, ami keresi az ember társaságát, érdeklődő, nem félős, bújós?
2014. febr. 19. 16:31
 1/9 A kérdező kommentje:
És még egy kérdés. Kézzel nevelt papagájokat ha párban tartok (nem szaporítási okokból, hanem hogy ne unatkozzon) attól azok fognak foglalkozni az emberrel és szelídek maradnak?
2014. febr. 19. 16:32
 2/9 A kérdező kommentje:
közben a 2. kérdésre rájöttem, hogy vagy a párja lesz a párja és hozzá fog bújni, vagy én.
2014. febr. 19. 16:51
 3/9 anonim ***** válasza:
A kézzel neveltek is el lesznek egymással és barátságosak maradnak én a szenegálit venném
2014. febr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
de ajánlhattok mást is (azért ne hullámost, nimfát, törpét, kecskét, vagy katalint)
2014. febr. 19. 17:58
 5/9 A kérdező kommentje:
egyébként még a nappapagáj, a nandaya és a jandaya is versenyzik, bár utóbbitól tartok picit, mert iszonyú hangos, magam is ismertem ilyet.
2014. febr. 19. 19:44
 6/9 atoszmottosz válasza:
100%
Én is a szenegálit ajánlom. Nem túl beszédes,de remekül tanítható,igazi társ.(Ha sok időt töltesz vele) ;)
2014. febr. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
7%
amennyiben ez lesz az első madarad, én valami kisebbet ajánlok neked. sokkal könnyebben kezelhetőek.
2014. febr. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7%
egyébként ha így állsz hozzá, hogy melyik a legbújósabb, meg legbarátságosabb, akkor vajmi keveset tudsz a madarakról. a madár olyan, amilyenné a gazdája teszi, egyrészt. másrészt egy fajon belül is minden egyednek van egy külön személyisége. ott vannak pl a pyrrhurák, amik rendkívül jópofák, extra barátságosak, jól taníthatók. általában. de tuti, hogy köztük is vannak önérzetes sértődékeny példányok, amik sosem lesznek bújósak, mert egyszerűen nem szeretik, ha simogatják őket.
2014. febr. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

nem az első madaram lesz és nagyon sokadik állatom, még nem is biztos, hogy lesz, hiszen csak fontolgatom. de itt akárki tanácsot kér madár választással kapcsolatban mindenki csak lebeszél, hogy vegyél hullámost, vagy nimfát. na most egy nimfa 10 évig él, én nem azt szeretnék, veszek egy nimfát, 10 év múlva pedig vehetek egy egyel nagyobbat, ami már 30 évig él, és mire megvehetem az első nagypapagájt (feltéve, ha arra vágyom) már rég nyugdíjas leszek.

vagy úgy kell kisebbel kezdeni, hogy veszek egy hullámost és 1 év múlva, ha az már megy "cseréljem le"?


Valóban nem ismerem a madarakat, különben nem kérdeznék róla, bár ilyen ismeretre szert tenni (hogy egyede válogatja a bújósságot, bátorságot) csak akkor lehetne, ha már lett volna először 10 évig nimfám, majd x évig mit tudom én kecskepapagájom, majd még 3 féle egyéb, tehát 40 éve madaraznék, akkor meg nyilván nem itt kérdeznék hülyeségeket.


feltételeztem, hogy azért valamiféle személyiség beli hasonlóság tán csak van fajtákon belül, ahogy egyéb állatok fajtáin belül is lehet ilyet találni (a vizsla végtelenül barátságos, nagy mozgásigényű, a német juhász fogékony, könnyen tanítható, jó házőrző ösztönökkel, a quarter horse nyugodt, kitartó, rövid távon gyors, az angol telivér érzékeny, értelmes, kissé kényes, stb.).

értem én, hogy ezek tök más állatok, hiszen nem is emlősök, de gondoltam hozzáértőktől kérek némi útba igazítást (nem kioktatást, lehurrogást), nem vagyok hülye, hogy kivétel erősíti a szabályt és minden egyed különböző, de ha én napi 6 órát futok, egész nap pörgök és minden hová vinném a leendő kutyámat de tök nem értenék hozzá és tanácsot kérnék, akkor biztos mondanák, hogy válasszak terriert, vagy border colliet, vagy vizslát, de semmiképp se újfundlandit, vagy angol bulldogot.


mindenesetre köszönöm, aki valóban a kérdésre válaszolt!

2014. febr. 20. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!