Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit döntsek a sorsán?

Mit döntsek a sorsán?

Figyelt kérdés

Tegnap este találtam egy erdei pintyet.

Teljesen kifejlett madár szárnyaival semmi gond nincs de viszont a repülésre egyáltalán nem képes.


Tegnap apukám délelőtt meg fogta aztán valamiért elengedte, de estére vissza jött és meg fogtuk.


Enni eszik és az itatásra is rá tudom venni, de a kérdésem az lenne hogy milyen magot érdemes neki adni?


Van 9 papagájom és 2 kanárim.


a 4 hullámos sima- kölest eszik a 2 nimfa 1 kecskepapagáj és 2 törpepapagáj- köles, szotyi, zab keveréket (képek majd alul)

A 2 kanári pedig- néger kölest és gabonaféléket


nimfa,kecskep.,törpep. kaja: [link]


Hullámos: [link]


Kanári: [link]


Ti melyiket ajánlnátok az erdei pinty etetéséhez?

Esetleg keverjem?



2018. máj. 24. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezek egyike sem alkalmas hosszú távon az erdei pintynek, mert az elsősorban rovarokat, hernyókat, lárvákat eszik. Csak akkor eszik magot, ha nagyon nincs más, illetve kiegészítésképpen.


Azt javaslom, hogy a madarat juttasd el madármentőkhöz, akik szakszerűen foglalkoznak vele. Amúgy sem tarthatod meg, mert védett állat, és ő is csak szenvedne nálad, végül pedig elpusztulna.


A Magyar Madártani Egyesület oldalán találsz hasznos információt, és a madármentők listáját is:


[link]

2018. máj. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos az nem jön össze nagyon messze van :(
2018. máj. 24. 09:40
 3/7 A kérdező kommentje:
Vannak ilyen szárítótt kukacok, az nem jó neki?
2018. máj. 24. 09:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindenhol van illetékes természetvédelmi hatóság. Itt van a listájuk országosan:


[link]


De amúgy bármilyen állatkertbe, vadasparkba beviheted, nemzeti park irodájába stb.


Legalább hívjad fel a legközelebbit. Vagy végső esetben kérdezz meg egy rendőrt, sokszor olvasni, hogy ők is mentenek állatokat.Valamit tegyél, mert nálad az állat el fog pusztulni nagy valószínűséggel.

2018. máj. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

jó oké nagyon jó, de addig amíg nem tudom el vinni addig életbe kéne tartanom, mert én csak kb 2 hét múlva tudom eljuttatni


szóval fehérje igaz?


Szárított kukac vagy tojás fehérje?

2018. máj. 24. 12:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyik sem. Nem jó a szárított kukac, és nem jó a tojásfehérje sem. Írtam, hogy mivel táplálkozik, de te magad is utánanézhetsz.


Felhívtad valamelyik központot egyáltalán? Vagy a madártani egyesületet? Hátha érte tudnak jönni, vagy tudnak valami módot az eljuttatására. Vagy legalább szakszerű tanácsot tudnak adni, bár ismétlem, nem hiszem,hogy az szerencsétlen állat ki fog bírni két hetet...


Én komolyan nem értem ezt, van egy (szerinted felnőtt) madár, ami nem tud repülni, tehát nyilvánvalóan valami BAJA van. Ráadásul nem is tudod megfelelően ellátni, tartani, táplálni. De még ha tudnád, akkor sem tehetnéd, mert egy védett állatról van szó.

Te nem tudsz ezen az állaton otthoni körülmények között segíteni. Fordulj szakemberhez, többször tényleg nem írom le.

2018. máj. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lisztkukac!

Nem szárított, nyers. Nem csontkukac.

Adhatsz neki gyümölcsöt is-alma, cseresznye, ami épp kéznél van.

Hívjátok fel a Madárkórházat, ott tudnak még tanácsot adni esetleg.

Magokat inkább télen eszik, de kínálhatod azzal is, tegyél ki mindegyikből, ő majd válogat. a fehérje fontos.esetleg próbálhatsz főtt tojást, de a lisztkukac kellene minél hamarabb.

2018. máj. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!